TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Chorzów: 80 tysięcy wypożyczeń w półtora miesiąca
InfoBike.pl - Opublikowano: 09.05.2019 14:30:20
Chorzów: 80 tysięcy wypożyczeń w półtora miesiąca

Udany początek sezonu KajTeroza. Ponad 80 tysięcy wypożyczeń i 15 tysięcy użytkowników.

Udany początek sezonu KajTeroza. Ponad 80 tysięcy wypożyczeń i 15 tysięcy użytkowników. To bilans półtora miesiąca funkcjonowania Chorzowskiego Roweru Miejskiego KajTeroz w tym sezonie.

Od 21 marca w Chorzowie można korzystać z 460 rowerów i 46 stacji wypożyczeń.

-"Te liczby to dowód na to, że chorzowianie chętnie przesiedli się na miejskie rowery. Cieszymy się, że system KajTeroz nie służy tylko weekendowym wycieczkom, ale stał się codziennym środkiem transportu" – mówi prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Chorzowski system

Do dyspozycji mieszkańców Chorzowa jest 460 rowerów, w tym rowery standardowe, rowery wyposażone w fotelik do przewożenia dzieci, rowerki dziecięce, tandemy i rowery familijne typu cargo. Dzięki tak zróżnicowanej ofercie rower można wykorzystywać nie tylko przy codziennych dojazdach, ale również rekreacyjnie, całymi rodzinami.

"Mieszkańcy Chorzowa chętnie przesiadają się na rowery. Do tej pory w systemie zarejestrowało się niemal 15 tysięcy użytkowników, a z każdym dniem dołącza kilkaset nowych osób. Dzięki nowym stacjom i typom rowerów KajTeroz stał się jeszcze praktyczniejszy, a dzięki kompatybilności z innymi systemami Nextbike na chorzowskich rowerach można dojechać m.in. również do Katowic" – mówi Paweł Orłowski, prezes Nextbike Polska.

Przez siedem tygodni rowery wypożyczono ponad 80 tysięcy razy. Rekordowym dniem był 1 maja, kiedy to w ciągu 24 godzin z rowerów skorzystano 3447 razy.

W sieci GZM

Dzięki współpracy Nextbike Polska z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią i poszczególnymi miastami rowery standardowe wypożyczone w jednym można zwracać na stacjach w innym mieście. Od 5 kwietnia kompatybilne są systemy w Chorzowie, Katowicach, Sosnowcu i Tychach, 29 kwietnia dołączyły do nich Siemianowice Śląskie, a 6 maja Zabrze. Do tej pory z tej możliwości skorzystano ponad 6 000 razy, a użytkownicy najchętniej jeżdżą między Katowicami a Chorzowem i z powrotem.

KajTeroz to jeden z dziewięciu systemów rowerowych Nextbike w Regionie. Poza Chorzowem, Katowicami, Sosnowcem, Tychami, Siemianowicami Śląskimi i Zabrzem rowery Nextbike można wypożyczać także w Pszczynie i Goczałkowicach Zdroju, Gliwicach i Częstochowie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Chorzów
NextBike
GZM
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.