TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Chojnów z nowym dworcem
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 09.04.2019 18:28:29
Chojnów z nowym dworcem

Niemal 10 mln zł kosztowała modernizacja dworca PKP w Chojnowie. To kolejny odnowiony dworze w regionie; PKP docelowo chce, by nowy wygląd zyskało 17 takich obiektów na Dolnym Śląsku.

Niemal 10 mln zł kosztowała modernizacja dworca PKP w Chojnowie. To kolejny odnowiony dworze w regionie; PKP docelowo chce, by nowy wygląd zyskało 17 takich obiektów na Dolnym Śląsku.

Członek zarządu PKP SA Krzysztof Golubiewski podkreślił, że dworzec w Chojnowie to kolejny obiekt przebudowany w ramach realizowanego przez PKP "największego w historii Programu Inwestycji Dworcowych". Przypomniał, że do 2023 roku spółka zmodernizuje lub wybuduje od podstaw prawie 200 dworców kolejowych.

"Na Dolnym Śląsku tylko w 2018 r. zakończyliśmy sześć inwestycji. Z unowocześnionych dworców korzystają podróżni m.in. w Siechnicach, Świętej Katarzynie czy Jaworze" – mówił Golubiewski.

Chojnowski dworzec to obiekt zabytkowy, dlatego jego modernizacja była prowadzona we współpracy z konserwatorem zabytków. W ramach prac odnowiono m.in. elewację, pokrycie dachowe, wykonano nowe instalacje sanitarne, elektryczne i teletechniczne. Odrestaurowane zostały również zabytkowe klatki schodowe. Dworzec został w pełni dostosowany do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Część powierzchni dworca została zagospodarowana przez miasto, które otworzyło tu poczekalnię autobusową. W planach jest również otwarcie punktu przedszkolnego, Biura Obsługi Klienta i kwiaciarni.

Modernizacja chojnowskiego dworca kosztowała 9,7 mln zł.



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.