TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Chiny ograniczyły transport wobec 500 mln pasażerów!
REUTERS TransInfo.pl - Opublikowano: 17.02.2020 11:30:16
Chiny ograniczyły transport wobec 500 mln pasażerów! fot. WHO

Jak podaje Reuters, w Chinach aż 500 mln osób z ograniczoną swobodą poruszania się po kraju. Przez epidemię koronawirusa.

Ok. 500 mln obywateli Chin doświadcza skutków polityki władz ograniczającej swobodę poruszania się po kraju w związku z epidemią koronawirusa 2019-nCoV - czytamy w depeszy Reutersa.

Do 14 lutego co najmniej 48 miast w Chinach i cztery prowincje oficjalnie informowały o ograniczeniach w swobodzie poruszania się mieszkańców. Obejmują one podejmowanie takich środków jak rejestrowanie mieszkańców przed opuszczeniem przez nich osiedli, ograniczenie liczby wyjść z domów, a także zamykanie dróg, linii kolejowych czy zawieszanie połączeń realizowanych przez transport publiczny.

Pierwszy Wuhan

Taką politykę na początku wprowadzono w Wuhan, gdzie wirus 2019-nCoV pojawił się po raz pierwszy w grudniu 2019 roku. Po tym, jak granice miasta zamknięto 23 stycznia i odwołano wszystkie przyloty do Wuhan i odloty z tego miasta, politykę ograniczania swobody poruszania się zaczęły stosować inne miasta w prowincji Hubei, gdzie znajduje się Wuhan.

Mieszkańcy nie mogą opuszczać miast Wuhan, Huanggang, Ezhou i kilka innych. Szanghaj i Pekin ograniczyły swobodę poruszania się w niektórych częściach miasta.

Wiele miast ograniczyło liczbę połączeń realizowanych przez transport publiczny, nieliczne całkowicie zrezygnowały z transportu publicznego.

W niektórych miejscach wprowadzono godzinę policyjną. Czasem stosuje się zasadę, że za jednym razem z danego gospodarstwa domowego może wyjść tylko jedna osoba.

Jak zauważa Reuters ograniczenie swobody ruchu dotyczy liczby mieszkańców Chin równiej 6,5 proc. mieszkańców Ziemi.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bezpieczeństwo
Chiny
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.