TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Chciały polecieć z 90 tys. papierosów. Bez akcyzy
PAP - Opublikowano: 05.06.2019 14:30:37
Chciały polecieć z 90 tys. papierosów. Bez akcyzy; fot. SG

Na Okęciu udaremniono największą próbę przemytu papierosów.

Mazowieccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej udaremnili największą w tym roku próbę przemytu papierosów na Lotnisku im. F. Chopina. Celnikom pomógł pies wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

O zdarzeniu w porcie lotniczym poinformowała w środę PAP Anna Szczepańska, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

-"Uwagę funkcjonariuszy zwróciły cztery obywatelki Armenii podróżujące do Mediolanu. Okazało się, że w bagażu podręcznym przewoziły handlowe ilości papierosów. W związku z tym przeprowadzono również kontrolę ośmiu walizek należących do turystek. Efekt był zaskakujący" – powiedziała rzeczniczka IAS.

90 tysięcy papierosów

W torbach ujawniono prawie 90 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Szczepańska podała, że kobiety "w celu zmylenia funkcjonariuszy" ukryły papierosy m.in. w pudełkach po ciastkach, etui na laptopa, butach, kosmetyczkach i odzieży. Wyroby tytoniowe były także owinięte folią aluminiową.

"Działania te miały na celu ukrycie towaru podczas prześwietlenia. Na nic jednak zdały się zabiegi podróżniczek, ponieważ w kontroli uczestniczył czworonożny funkcjonariusz o imieniu Diuna. Suczka bezbłędnie potwierdzała obecność wyrobów nikotynowych w bagażu" – dodała Szczepańska.

Papierosy zostały zabezpieczone. Rzeczniczka IAS podała, że kwota potencjalnych uszczupleń cła i podatków może wynosić ponad 100 tys. zł.

Podróżnym postawiono zarzut przemytu.

Jak poinformował naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie Radosław Borowski, osoby, które przywożą z zagranicy lub wywożą za granicę towar bez jego przedstawienia organowi celnemu bądź bez zgłoszenia celnego, muszą się liczyć z karą grzywny albo pozbawienia wolności, albo obu tych kar łącznie.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
granica
Lotnisko Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.