TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Charytatywna wyprawa rowerowa z Jarosławia do Nepalu
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 20.06.2019 15:51:24
Charytatywna wyprawa rowerowa z Jarosławia do Nepalu

By pomóc 11-letniej dziewczynce, trzech rowerzystów przejedzie trasę z Jarosławia do Neapolu. Wyprawa ma ruszyć na początku lipca i potrwa około trzy tygodnie.

By pomóc 11-letniej dziewczynce, trzech rowerzystów przejedzie trasę z Jarosławia do Neapolu.  Wyprawa ma ruszyć na początku lipca i potrwa około trzy tygodnie.

Wyprawa ma charakter charytatywny. Odbędzie się z chęci pomocy 11-letniej Paulince — podopiecznej fundacji Mukohelp pomagającej osobom chorym na mukowiscydozę.

Kacper, Andrzej i Krystian

W rowerowej, charytatywnej wyprawie wezmą udział trzej młodzi mężczyźni z Jarosławia: Kacper Kogut, Andrzej Kozioł, Krystian Mroziak.

Jak sami mówią - mają kilka koncepcji trasy, ale zaznaczają, że po drodze wszystko może się zmienić. "Niezmienny jest cel: dojechać. Za wszelką cenę dojechać o własnych mięśniach. Już wiemy, że jedziemy dla 11 letniej Paulinki z okolic Jarosławia" – mówili rowerzyści.

Planują wyruszyć z Jarosławia między 5 a 7 lipca. Do pokonania mają około 2 tys. kilometrów. Powrót do kraju planują samolotem - 31 lipca. "Bilety są już kupione, więc nie mamy wyjścia" - podkreślili.

Proszą też o zainteresowanie i wsparcie ich wyprawy. Zastrzegają, że nie mają sponsorów, którzy by ich sponsorowali, można natomiast w zamian za reklamę przekazać pieniądze na wskazany cel. "Ale nie na nasze konto, lecz dla danej osoby, dla której jedziemy. My nie mamy z tego nic" - zaznaczyli.

Pomagali już wcześniej

Nie będzie to ich pierwsza tak daleka charytatywna wyprawarowerowa - w ub. roku byli w Grecji. Opisując przygotowania do tegorocznej wyprawy wskazywali, że każdy z nich miał inne zadanie, takie jak: układanie trasy, przygotowanie grafiki w internecie, ulotek, kontakt z fundacją. Każdy próbował też pozyskać jak najwięcej sponsorów.

Zaznaczyli, że starają się brać ze sobą jak najmniejszy bagaż, śpią w namiocie, który starają się rozbijać nad wodą, jedzą przeważnie bułki, chleb z serkiem, szynką, czasami fast-foody, pizzę albo – w miarę możliwości – zupę. "Myjemy się w napotkanych zbiornikach wodnych lub rzekach. Każdy ma mydełko. Czasem jest zimno, ale zawsze jest śmiesznie. A co jeśli nie ma jeziorka lub rzeki? Tak, wtedy w namiocie jest nie do wytrzymania" – opowiadali.

Trudy wyprawy

Wspominali także najdziwniejsze miejsca, w których rozbili namiot: nad rzeką, po której pływały statki i woda ich zalewała; na stacji benzynowej między dystrybutorami paliwa; w środku miasta, na placu zabaw; na skarpie przy autostradzie.

"Zawsze docieramy do celu. Czasem mamy awarie, wjedziemy w kolce, strzelają nam dętki, wypadają szprychy, zawsze jednak jakoś się udaje posklejać to wszystko i jechać dalej. Nie macie pojęcia, jaka jest satysfakcja po dotarciu do celu. Jest to coś nie do opisania" – zapewnili rowerzyści.

Honorowy patronat nad wyprawą objęli: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, oraz starosta jarosławski i burmistrzowie Jarosławia i Leżajska.

Fundacja Pomocy Chorym na Mukowiscydozę

Fundacja Pomocy Chorym na Mukowiscydozę Mukohelp powstała w grudniu 2017 r. w Jarosławiu. Jej misją jest pomoc osobom chorym na mukowiscydozę. Obecnie podopiecznymi fundacji jest około 40 osób, nie tylko z Podkarpacia.

Jej głównym celem jest stworzenie ośrodka leczenia mukowiscydozy, gdzie będzie się to odbywało zgodnie z europejskimi standardami, by znacząco poprawić jakość i długość życia pacjentów.

Aby zbierać pieniądze, fundacja organizuje Podkarpacki Bal Charytatywny na Rzecz Chorych na Mukowiscydozę, na którym prowadzona jest licytacja przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Pod koniec ub. roku wydany został także kalendarz, w którym wystąpiło 14 kobiet, podopiecznych fundacji.

W październiku 2018 r. z podopiecznymi fundacji oraz ich rodzinami spotkała się w Jarosławiu żona prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Jarosław
Nepal
wyprawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.