TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Całkowite zamknięcie Placu Szarych Szeregów w Szczecinie
InfoTram.pl - Opublikowano: 09.06.2020 08:45:16
Całkowite zamknięcie Placu Szarych Szeregów w Szczecinie (foto: TS)

Długi weekend czerwcowy to zgodnie z planem czas na całkowite zamknięcie Placu Szarych Szeregów. Ma to związek z układaniem nawierzchni.

Długi weekend czerwcowy to zgodnie z planem czas na całkowite zamknięcie Placu Szarych Szeregów. Ma to związek z układaniem nawierzchni.

TS proszą kierowców o szczególna uwagę. Prace nie będą miały wpływu na komunikację tramwajową. Zmiana czeka natomiast linie 87.

Planowane na najbliższe dni zmiany:

Od 11 do 14 czerwca wyłączone z ruchu będzie rondo na Placu Szarych Szeregów. Komunikacja tramwajowa będzie kursowała normalnie, zgodnie ze swoimi rozkładami. Linia 87 będzie kursowała objazdem tylko 11 czerwca. W pozostałych dniach pojedzie dotychczasową trasą.

Zmiana na linii 87 planowana na 11 czerwca - W kierunku przystanku Podbórz autobus od przystanku Pl. Zgody pojedzie al. Wojska Polskiego, ul. Jagiellońską, ul. Rayskiego, przez Plac Grunwaldzki, al. Jana Pawła II do ul. Felczaka i dalej od przystanku Odrowąża stałą trasą. W kierunku przystanku Dworzec Główny Owocowa od przystanku Felczaka autobus pojedzie al. Wojska Polskiego, ul. Mickiewicza, al. Bohaterów Warszawy, ul. Jagiellońską do al. Wojska Polskiego od przystanku Pl. Zgody zgodnie z przebiegiem trasy. Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki. Kursy będą wykonywane zgodnie z obowiązującym w dzień świąteczny rozkładem jazdy.

Prace główne w tym etapie koncentrują się w rejonie przejazdu w kierunku ulicy Piastów. Gotowe jest torowisko w ciągu Piłsudskiego wraz z zabudową drogową. Widać już perony, wiaty, wygrodzenia peronów i ciągów pieszych oraz przejścia dla pieszych.

Zakres zmian na węźle "Szarych Szeregów" obejmuje między innymi całkowitą zmianę konstrukcji torów na trójwlotowej siatce rozjazdów, zabudowę torowiska wraz z przebudową przystanków w al. Marszałka Józefa Piłsudskiego (do jezdni placu Odrodzenia), przebudowę torowiska w al. Wojska Polskiego oraz al. Piastów z rozjazdami. W ramach prac wykonany zostanie także remont jezdni ronda Szarych Szeregów oraz zagospodarowanie samej wyspy ronda i peronów przystankowych. Prace obejmą również sieć trakcyjną, system ogrzewania i sterowania zwrotnic, smarownice oraz częściowo uzbrojenie terenu. Układ relacji torowych na węźle trójwlotowym trójkątnym na Placu Szarych Szeregów pozostanie niezmieniony. Długość przebudowywanych torów to prawie 900 metrów toru pojedynczego.

Roboty wykonuje firma ZUE S.A. za kwotę 44.894.559,07.

Przedmiotowe zadanie realizowane jest w ramach projektu pn.: "Przebudowa torowisk tramwajowych w Szczecinie – etap II" (umowa o dofinansowanie nr POIS.06.01.00-00-016/16-00) w ramach działania 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach oś Priorytetowa VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. (TS)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
przetarg
torowisko
tor
infrastruktura