TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

CAF dostarczy 87 tramwajów do Oslo
InfoTram.pl - Opublikowano: 13.06.2018 11:29:58
CAF dostarczy 87 tramwajów do Oslo (wiz. CAF)

Oslo wybrało ofertę CAF w przetargu na dostawę 87 tramwajów. Zamówienie o wartości 200 mln EUR obejmuje opcję na kolejnych 60 wagonów.

Oslo wybrało ofertę CAF w przetargu na dostawę 87 tramwajów. Zamówienie o wartości 200 mln EUR obejmuje opcję na kolejnych 60 wagonów.

CAF ma dostarczyć całkowicie niskopodłogowe tramwaje Urbos 100, podobne do tych, które zaproponował do Nantes we Francji. Zostaną one jednak tak zaprojektowane, aby wytrzymać mroźne, norweskie zimy. Będą wyposażone w radar do wykrywania przeszkód, wi-fi, gniazda USB i ekrany informacji pasażerskiej. Wagony o 34,2 m długości zostaną wyposażone w sześć podwójnych drzwi i będą mogły pomieścić 220 pasażerów.

Dwa tramwaje mają zostać przetestowane w 2020 r., przed dostawami seryjnych pojazdów w latach 2021-24. To pozwoliłoby wycofać obecną flotę 40 tramwajów SL79 i 32 SL95. Według Sporveien, nowa flota tramwajów SL18 umożliwi zwiększenie, prawie dwukrotnie, liczby pasażerów przewożonych w sieci tramwajowej w Oslo.

Tramwaje zostały zamówione w ramach projektu, który obejmuje również modernizację infrastruktury tramwajowej i zajezdni.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Oslo
CAF
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.