TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bydgoszcz szykuje nowe trasy tramwajowe
- Opublikowano: 17.09.2018 18:24:08
Bydgoszcz szykuje nowe trasy tramwajowe (źródło: UMB)

Ruszają przygotowania do budowy nowych tras tramwajowych w Bydgoszczy – poinformował tamtejszy ratusz.

Ruszają przygotowania do budowy nowych tras tramwajowych w Bydgoszczy – poinformował tamtejszy ratusz.

Trzy nowe trasy mają powstać od ul. Rycerskiej do Gdańskiej, od ul. Chodkiewicza do Ronda Fordońskiego, a ostatnia ma połączyć Rondo Kujawskie z Rondem Grunwaldzkim. O pieniądze na inwestycje miasto będzie starać się z Unii Europejskiej.

Nowe trasy tramwajowe mają powstać na odcinkach ul. Rycerska - Gdańska, Chodkiewicza – Rondo Fordońskie i trzecia: od Ronda Kujawskiego do Ronda Grunwaldzkiego. Ta ostatnia inwestycja ma zostać podzielona na dwa etapy – I etap: Rondo Kujawskie - Solskiego –Bielicka, a II – Solskiego - Bielicka do Ronda Grunwaldzkiego.

Pierwsza trasa (Rycerska – Gdańska) lepiej skomunikuje północny obszar Śródmieścia i będzie dobrym uzupełnieniem rozbudowy trasy WZ. Z kolei druga (Chodkiewicza – Rondo Fordońskie) stworzy alternatywne połączenie centrum Bydgoszczy z Rondem Fordońskim przez osiedle Bielawy i Bartodzieje. Ostatnia trasa będzie kolejnym połączeniem tramwajowym zapewniającym lepszą komunikację na Szwederowie. Będzie to także alternatywna trasa pomiędzy górnym tarasem a centrum miasta.

Planowanie nowych tras tramwajowych związane jest z przygotowaniem wnioskowania o pieniądze z Unii Europejskiej na lata 2012- 2027. – Zależy nam na tym, aby jak najwięcej bydgoszczan korzystało z komunikacji miejskiej, w szczególności z tramwajów, które są ekologiczne, a dzięki wydzielonym torowiskom płynnie przejeżdżają przez miasto - mówi Rafał Bruski, prezent Bydgoszczy. - Procedury związane z przygotowaniem dokumentacji do pozyskania funduszy na budowę tras są skomplikowane, dlatego już teraz rozpoczynamy działania z tym związane.

Po przygotowaniu koncepcji przebiegu wszystkich trzech tras, planowane są konsultacje społeczne, po których nastąpi ewentualne wprowadzenie zmian.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
budowa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.