TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bydgoszcz rozszerza współpracę z gminami ościennymi
TransInfo.pl - Opublikowano: 30.10.2019 14:15:18
Bydgoszcz rozszerza współpracę z gminami ościennymi (foto: UMB)

Tańsze bilety okresowe przysługują już bydgoskim uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz maluchom w wieku 4-7 lat.

Tańsze bilety okresowe przysługują już bydgoskim uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz maluchom w wieku 4-7 lat.

Program doczekał się rozbudowy o uczniów i dzieci z gmin ościennych współpracujących z miastem w ramach Metropolii Bydgoszcz. O Metropolitalnej Karcie Uczniowskiej oraz Malucha zdecydują radni na najbliższej sesji.

Zgodnie z propozycją uchwały z biletów okresowych w cenie 10 zł (miesięczny lub 30-dniowy) i 100 zł (roczny) będą korzystać także uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych zamieszkujących na terenie gmin, z którymi miasto zawrze porozumienie. Gminy, które są zainteresowane wspieraniem swoich mieszkańców tj. Dobrcz, Nowa Wieś Wielka, Osielsko oraz Białe Błota będą mogły oferować im Metropolitalną Kartę Uczniowską, która umożliwi uczniom korzystanie z komunikacji miejskiej zarówno na liniach międzygminnych jak i w komunikacji publicznej na terenie Bydgoszczy. Takie rozwiązanie spowoduje znaczącą poprawę atrakcyjności transportu zbiorowego dla uczniów gmin ościennych. To oznacza, że uczniowie dojeżdżający do Bydgoszczy będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej na takich samych zasadach jak bydgoscy uczniowie. Koszty tego rozwiązania poniosą gminy, które będą wydawały Metropolitalną Kartę Uczniowską. 

Proponowana zmiana dotyczy także oferowania Metropolitalnej Karty Malucha dzieciom w wieku 4-7 lat, które mieszkają w Dobrczu, Nowej Wsi Wielkiej, Osielsku oraz w Białych Błotach. To działanie ma zachęcić i wyrobić w młodych pasażerach nawyk regularnego podróżowania środkami transportu zbiorowego.

Bilety okresowe dla uczniów zostały wprowadzone w marcu 2018 roku. Bilety w cenie 10 zł (miesięczny lub 30-dniowy) i 100 zł (roczny) początkowo przysługiwały uczniom zamieszkałym w Bydgoszczy, uczęszczającym do szkół podstawowych i gimnazjów oraz dzieci w wieku od 4 do 7 lat. W tym roku rozszerzyliśmy ofertę biletu uczniowskiego. Od 1 września br. z tańszych biletów okresowych korzystają także uczniowie liceów, techników i szkół branżowych aż do ukończenia szkoły, maksymalnie do 20 roku życia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
bilet
karta miejska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.