TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bydgoszcz. Projekty rowerowe wygrywają w BO
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 28.11.2019 21:29:54
Bydgoszcz. Projekty rowerowe wygrywają w BO

Na pięć projektów rowerowych zagłosowali mieszkańcy Bydgoszczy w ramach Budżetu Obywatelskiego. W mieście powstaną m.in. drogi rowerowe, stacje roweru miejskiego oraz wypożyczalnia rowerów cargo.

Na pięć projektów rowerowych zagłosowali mieszkańcy Bydgoszczy w ramach Budżetu Obywatelskiego. W mieście powstaną m.in. drogi rowerowe, stacje roweru miejskiego oraz wypożyczalnia rowerów cargo.

16 mln zł na Budżet Obywatelski

W tym roku na realizację projektów z Budżetu Obywatelskiego Urząd Miejski w Bydgoszczy przeznaczył 16 milionów złotych. Na dopuszczone do głosowania projektu mieszkańcy oddali ponad 75, 5 tys. głosów.

Wg informacji UM w Bydgoszczy, w ramach BBO zgłoszonych zostało ponad 400 projektów osiedlowych. Pod głosowanie trafiły 264 zadania, a do realizacji przewidzianych jest co najmniej 60 projektów. Do realizacji trafi kilkanaście zadań związanych m. in. z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną, w tym np. wykonanie nowej bieżni i elementów małej architektury na terenie szkoły SP14 na Bartodziejach. Ciekawe projekty pojawią się jak zawsze w Śródmieściu – w okolicach Starówki utworzona zostanie wypożyczalnia rowerów cargo.

Projekty rowerowe

Wśród wielu rowerowych projektów wyjątkowe uznanie mieszkańców Bydgoszczy znalazło pięć projektów. Wśród tych, które zostaną zrealizowane, znalazły się:

  • Ścieżka pieszo - rowerowa nad Kanałem Bydgoskim, nabrzeża wzdłuż ul. Spacerowej. Szacunkowy koszt projektu to 223428 zł.

  • Stworzenie stacji dla roweru miejskiego przy ul. Nakielskiej i Żywieckiej. Szacunkowy koszt projektu to 130000 zł.

  • Rowery towarowe (cargo) do wypożyczenia w okolicach Starego Miasta Bydgoszcz. Szacunkowy koszt to 300000 zł.

  • Kontynuacja budowy toru do jazdy na rolkach i rowerach Teren zielony w rejonie ulic: Gniewkowska, Cmentarna, Płowiecka. Szacunkowy koszt projektu to 186098 zł.

  • Rewitalizacja Kanału Bydgoskiego. Budowa ścieżki pieszo – rowerowej. Stworzenie miejsc wypoczynku. Nabrzeża kanału na odcinku od ul. Plażowej (Miedzyń) i Parku Nad Kanałem (Flisy) w stronę Osowej G. Szacunkowy koszt projektu to 1700600 zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
rower
BO
rower miejski
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.