TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bydgoszcz: Nowe tramwaje wodne za szybko nie przypłyną
GAZETA WYBORCZA - BYDGOSZCZ 1.02.2008 - Opublikowano: 01.02.2008 14:15:04
Bydgoszcz: Nowe tramwaje wodne za szybko nie przypłyną

Opóźni się zakup dwóch stateczków napędzanych energią słoneczną, które mają pływać po Brdzie, Kanale Bydgoskim i Wiśle. Miejskie Zakłady Komunikacyjne unieważniły przetarg.

Opóźni się zakup dwóch stateczków napędzanych energią słoneczną, które mają pływać po Brdzie, Kanale Bydgoskim i Wiśle. Miejskie Zakłady Komunikacyjne unieważniły przetarg. Zgłosiły się dwie firmy, ale przetarg nie został rozstrzygnięty. - Jedna z firm nie miała żadnego doświadczenia w budowie takich pojazdów;drugą ofertę musieliśmy odrzucić ze względów formalnych - wyjaśnia Agnieszka Konieczna, szefowa działu sprzedaży i zamówień publicznych MZK.
Zgodnie z planami, tramwaje wodne miały pojawić się na rzece jeszcze przed lipcowymi mistrzostwami świata juniorów w lekkiej atletyce. Czy unieważnienie przetargu przeszkodzi tym zamiarom? - Przygotowujemy już kolejny przetarg: jesteśmy w trakcie gromadzenia potrzebnej dokumentacji. Jest jeszcze szansa, że do tych mistrzostw uda się rozstrzygnąć postępowanie, a zwycięska firma zdąży wybudować stateczki - zapowiada Paweł Czyrny, prezes MZK.
Ratusz przekazał MZK w ubiegłym roku 1,6 mln zł na ten cel. Statki napędzane bateriami słonecznymi mają być kolejną atrakcją turystyczną Bydgoszczy. Wyglądem przypominają katamarany, ale pływają z prędkością ok. 12 km/godz. Na pokładzie mieści się ok. 30 pasażerów. Podobne kursują po Berlinie, a ich produkcją zajmuje się niemiecka firma Yacht Concept.
Przypomnijmy, że po Brdzie sezonowo - między 1 maja i 31 października - pływa tylko jeden Bydgoski Tramwaj Wodny , uruchomiony w czerwcu 2005 r. Kursuje pod banderą Żeglugi Bydgoskiej na odcinku rzeki między Astorią i Tesco, zatrzymując się pod drodze na jeszcze trzech przystankach: przy Wyższej Szkole Gospodarki, Rybim Rynku i PKS. Zabiera jednorazowo do 12 osób (bilet normalny kosztował w minionym roku 2,20 zł).
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK
Bydgoszcz
tramwaj wodny
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.