TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bydgoska kontrola ITD: Kierowca bez prawa jazdy
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.06.2019 10:00:40
Bydgoska kontrola ITD: bez prawa jazdy

Kujawsko-pomorska Inspekcja skontrolowała autobusy miejskie - jeden kierowca nie miał bez prawa jazdy.

Inspekcja Transportu Drogowego w wyniku kontroli 29 autobusów miejskich w Bydgoszczy zatrzymała cztery dowody rejestracyjne z powodu złego stanu technicznego pojazdów. Wykryła też kierowcę, który woził pasażerów, chociaż wcześniej zatrzymano mu prawo jazdy - poinformowała 4 czerwca ITD.

Kontrolę przeprowadzono w poniedziałek na ulicach Bydgoszczy. Inspektorzy ITD sprawdzali stan techniczny autobusów i dokumenty wymagane do wykonywania przewozu osób na liniach regularnych, a także uprawnienia i trzeźwość kierowców.

-"Podczas jednodniowej akcji skontrolowano 29 autobusów miejskich. Z powodu złego stanu technicznego zatrzymano cztery dowody rejestracyjne i wydano dwa zakazy dalszej jazdy z pasażerami. Dowody rejestracyjne pojazdów zatrzymano m.in. w związku z ujawnionymi nadmiernymi luzami w układzie kierowniczym, uszkodzonymi elementami zawieszenia oraz nadmiernie zużytym bieżnikiem opon i wyciekami płynów eksploatacyjnych. W trakcie weryfikacji dokumentów inspektorzy ujawnili, że jeden z kierowców prowadził autobus, pomimo zatrzymanego wcześniej prawa jazdy" - podała na swojej stronie Inspekcja.

Kontrolujący, aby dokładnie sprawdzić elementy odpowiadające za bezpieczeństwo, wykorzystali sprzęt diagnostyczny w okręgowych stacjach kontroli pojazdów.

Wszyscy skontrolowani kierowcy bydgoskich autobusów miejskich byli trzeźwi.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Kujawsko-Pomorskie
  • Michał Paweł Łukasz – 05.06.2019

    czyli 13% skontrolowanych pojazdów było niebezpiecznych. A te co nie zostały skontrolowane? 13% z nich też jest niebezpiecznych?

  • Artur Polak – 05.06.2019

    W Szczecinie ostatnio 14 zabranych było xD chyba jednak tam bezpieczniej 😉

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.