TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Busworld 2019: Thermo King z innowacjami HVAC dla autobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.01.2020 11:00:40
Busworld 2019: Thermo King z innowacjami HVAC dla autobusów

Firma Thermo King zaprezentowała zrównoważone innowacje HVAC dla autobusów na wystawie Busworld 2019 w Brukseli. Pompy ciepła nowej generacji Athenia do autobusów hybrydowych i elektrycznych oraz nowy klimatyzator do autobusów dwupokładowych - to były główne atrakcje stoiska Thermo King na Busworld.

Firma Thermo King zaprezentowała zrównoważone innowacje HVAC dla autobusów na wystawie Busworld 2019 w Brukseli. Pompy ciepła nowej generacji Athenia do autobusów hybrydowych i elektrycznych oraz nowy klimatyzator do autobusów dwupokładowych - to były główne atrakcje stoiska Thermo King na Busworld.


Thermo King, lider w dziedzinie rozwiązań kontroli temperatury w transporcie dla wielu mobilnych zastosowań oraz marka firmy Ingersoll Rand zaprezentowały na targach Busworld 2019 w Brukseli najnowsze rozwiązania w zakresie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) oparte na zrównoważonym transporcie pasażerskim, w tym najnowszą generację sprawdzonych pomp ciepła serii Athenia i nowe lekkie klimatyzatory TDD do autobusów dwupokładowych.

Nowe pompy ciepła

Nowa generacja elektrycznych pomp ciepła Thermo King Athenia MkII oferuje nawet niemal 30 % większą moc grzewczą i wydajność w porównaniu do poprzednika, zapewniając najefektywniejsze ogrzewanie lub chłodzenie w autobusach hybrydowych i elektrycznych. 

"Przyjechaliśmy na targi Busworld, aby zademonstrować rozwiązania, które dziś definiują przyszłość zrównoważonego transportu pasażerskiego" – mówi Urszula von Kreijfelt, dyrektor handlowy ds. rozwiązań transportu autobusowego dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w Thermo King. "Nasze innowacje stanowią odpowiedź na rosnące znaczenie zrównoważonego transportu w Europie i takie problemy jak gwałtowny wzrost natężenia ruchu pojazdów, poziomu zanieczyszczeń powietrza czy hałasu. Nowe urządzenia z serii Athenia oferują najbardziej efektywny sposób osiągania wydajności ogrzewania i chłodzenia w autobusach hybrydowych i elektrycznych i są odpowiednie do stref nisko- i zeroemisyjnych". 

Produkty z oferty elektrycznych pomp ciepła Athenia już dziś zapewniają komfortowe chłodzenie i ogrzewanie ponad tysiąca autobusów elektrycznych i hybrydowych w całej Europie. Zaprezentowane na targach Busworld 2019 agregaty nowej generacji są wyposażone w większy zewnętrzny wymiennik ciepła, chłodzenie baterii, a od niedawna także w funkcję ogrzewania baterii i zoptymalizowany system sterowania, które w zależności od warunków pracy przyczyniają się do nawet 26 % wzrostu mocy grzewczej i do zwiększenia wydajności nawet o 33 % w porównaniu do urządzeń poprzedniej generacji.

Klimatyzatory TDD

Nowe klimatyzatory TDD to odpowiedź firmy Thermo King na rosnące powodzenie autobusów dwupokładowych w Europie. Thermo King bazuje na dotychczasowym globalnym doświadczeniu w dostarczaniu urządzeń klimatyzacyjnych do autobusów dwupokładowych w takich krajach jak Szwajcaria, Kanada, USA, Meksyk, Australia, Nowa Zelandia i Hongkong. Prezentowane na targach nowe urządzenia przeznaczone do autobusów dwupokładowych nie tylko ważą mniej, o prawie 30 kg, ale mogą być też wyposażone w elektrostatyczny filtr powietrza, który pozwala odfiltrować mniejsze cząsteczki i wydłużyć okres czyszczenia filtra nawet 10 razy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Thermo King
klimatyzacja
innowacje
Busworld
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.