TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Busworld 2019: Otokar Kent U vs. Crossway LE [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.12.2019 12:00:48
Busworld 2019: Otokar Kent U vs. Crossway LE [FILM]

Na targach w Brukselii Otokar zaprezentował swoją innowacyjną i coraz szerszą autobusową ofertę dla Europy.

Otokar wystawił na 25. edycji Busworld Europe sześć autobusów, których celem jest podbój europejskiego rynku autobusów.

To:

  • miejski autobus elektryczny e-Kent C,

  • miejski autobus gazowy Kent C CNG,

  • podmiejski autobus niskowejściowy Kent U LE (premiera),

  • międzymiastowy autobus Territo U (premiera),

  • międzymiastowy autobus Navigo U,

  • turystyczny autobus Ulyso T.

Tym samym Otokar pokazał na Busworld swoje najnowsze autobusy, w tym pojazdy napędzane paliwami alternatywnymi. W tym zakresie przypomnijmy, że Otokar wprowadził pierwszy autobus hybrydowy w 2007 roku, a pierwszy autobus elektryczny w 2012 roku. Z kolei na tegorocznym Kongresie UITP w Sztokholmie turecki producent pokazał 12-metrowy prototyp autobusu elektrycznego e-Kent C. Otokar wierzy, że zarówno pojazdy gazowe, jak i elektryczne przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju miast i pomagają operatorom poprawić jakość życia ich mieszkańców. Aktualnie trwają testy eksploatacyjne elektrobsu e-Kent C, który ma być dostępny w różnych długościach, w tym 10,8, 12 i 18 metrów.

Nowa rodzina Territo

Czas na premiery. Na Busworld Europe Otokar wprowadził na rynek nową rodzinę Territo w postaci autobusu szkolnego Territo U. Pojazd został zaprojektowany zgodnie z oczekiwaniami klientów i jest to uniwersalny pojazd , który może występować z napędem CNG, różną mocą silnika oraz wysokością pokładu. Autobus może być wykorzystywany na liniach krótkich i średnich odległości. Wart podkreślić, że Territo posiada najnowszą generację systemów bezpieczeństwa, w tym hamowanie awaryjne, system ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu, ESP i ASR.

Kolejna nowość to niskowejściowy Kent U LE o długości 12 metrów, który łączy w sobie wysoką dostępność oraz dużą pojemność. Kent U LE ma największą pojemność w gamie pojazdów międzymiastowych Otokara i może zabrać na pokład do 73 pasażerów. To ciekawy produkt do obsługi regularnych połączeń autobusowych, jak i wybiegowych tras miejskich.

I na koniec autokar Ulyso T, który zyskał … trzecie drzwi. Na Busworld Otokar pokazał Ulyso T po raz pierwszy z trzecimi drzwiami z windą dla wózków inwalidzkich, która jest teraz dostępna w opcji.

Zobaczcie to na naszym filmie z Busworld:

Serbski rynek

I na koniec informacja o jednym z głównych rynków Otokar w Europie - w Serbii, gdzie liczba tureckich autobusów stale rośnie, a Otokar jest jedną z najlepiej sprzedających się marek. Pod koniec roku Otokar dostarczył tutaj 10 autobusów: 8 szt. Territo U i 2 szt. Kent C, które będą wykorzystywane do transportu publicznego w Suboticy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Busworld
elektrobus
CNG
Otokar
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.