TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Busworld 2019: Baterie od BMZ w Solarisie [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.10.2019 13:00:18
Busworld 2019: Baterie BMZ w Solarisach [FILM]

O bateryjnym projekcie z Solarisem, a także o innych planach na przyszłość rozmawialiśmy z Tomaszem Wołk-Jankowskim, dyrektorem zarządzającym BMZ Poland.

Na belgijskiej wystawie miała miejsce oficjalna premiera baterii do autobusów elektrycznych, która powstała w wyniku współpracy specjalistów Solaris Bus & Coach i BMZ Poland.

Najnowsza bateria o nazwie Solaris High Energy +, która jest produkowana w gliwickich zakładach BMZ Poland będzie używana tylko w pojazdach Solaris i obecnie nie jest oferowana przez żadnego innego producenta na rynku autobusów elektrycznych.

Bateryjna opcja

Baterie Solaris High Energy + są przeznaczone dla tych przewoźników, którzy chcą przejechać co najmniej 200 km - niezależnie od warunków klimatycznych przy sprawnie działającej klimatyzacji lub ogrzewaniu.

"Plusy" charakteryzują się bardzo wysoką gęstością energii. Dzięki temu możemy zmieścić ponad 79 kWh w jednym pakiecie akumulatorów! To rozwiązanie pozwala na optymalizację kosztów utrzymania taboru elektrycznego. Dzięki odpowiedniemu zasięgowi dodatkowe koszty związane z budowaniem niezbędnej infrastruktury ładowania są zredukowane do minimum.

Oprócz aspektu finansowego jest to również ważne z punktu widzenia horyzontu czasowego. Ładowanie w nocy nie wymaga budowy kosztownych i czasochłonnych połączeń elektrycznych ani zakupu pantografów do ładowania w mieście, co znacznie skraca czas rozruchu floty elektrycznej.

O bateryjnym projekcie z Solarisem, a także o innych planach na przyszłość rozmawialiśmy na targach w Belgii z Tomaszem Wołk-Jankowskim, dyrektorem zarządzającym BMZ Poland:
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Busworld
elektrobus
bateria
BMZ Poland
Solaris
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.