TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Busworld 2019: Ayats z piętrowym Horyzontem [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.12.2019 11:00:39
Busworld 2019: Ayats z piętrowym Horyzontem [FILM]

W wystawie w Brukseli hiszpański Ayats pokazał swój nowy piętrowy projekt o nazwie Horizon - i to w wersji międzymiastowej oraz turystycznej.

W wystawie w Brukseli hiszpański Ayats pokazał swój nowy piętrowy projekt o nazwie Horizon - i to w wersji międzymiastowej oraz turystycznej.

Na Busworld mogliśmy zobaczyć piętrowe autobusy Ayats w całkowicie nowej stylistyce, którą podkreślają reflektory LED oraz zdecydowanie większa szklana powierzchnia ścian bocznych. Co ważne ten model może być wykorzystywany zarówno w klasie 1 (ruch miejski), klasie 2 (połączenia międzyasmitowe), a w razie potrzeby nawet w klasie 3 (turystyka). To się nazywa piętrowa uniwersalność!

Autobusy Horizon są dostępne w dwóch długościach: 13,35 m i 14,35 m. Oba warianty występują na trzech osiach.

Pokazane w Belgii modele bazują na podwoziach Mercedes-Benz:

  • międzymiastowy z silnikiem Mercedes-Benz OM 470 o pojemności 10,7 l i mocy 294 kW / 400 KM o pojemności do 102 miejsc siedzących plus 4 rozkładane. Dodatkowo producent oferuje 15 miejsc stojących.

  • turystyczny z silnikiem OM 471 o pojemności 12,7 l i mocy 350 kW / 476 KM.

W zależności od preferencji klienta mogą zostać zabudowane na innej bazie z odpowiednimi układami napędowymi. W przypadku klasy 3 siedzenia z tylnej części dolnego pokładu mogą zostać usunięte na rzecz większych luków na bagaż.

Zobaczcie to na naszym filmie z Busworld:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
Busworld
autokar
piętro
Ayats
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.