TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Budowa nowych linii tramwajowych w Poznaniu może opóźnić się
InfoTram.pl/PAP - Opublikowano: 20.03.2020 10:45:34
Budowa nowych linii tramwajowych w Poznaniu może opóźnić się

Liczymy się z tym, że w związku z koronawirusem nastąpią opóźnienia w realizacji inwestycji w mieście – powiedział w czwartek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Jego zdaniem, wiele zależy m.in od sytuacji pracujących w Poznaniu Ukraińców.

Liczymy się z tym, że w związku z koronawirusem nastąpią opóźnienia w realizacji inwestycji w mieście – powiedział w czwartek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Jego zdaniem, wiele zależy m.in od sytuacji pracujących w Poznaniu Ukraińców.

W Poznaniu realizowanych lub przygotowywanych jest szereg inwestycji związanych m.in. z transportem publicznym: budowana jest linia tramwajowa na Naramowice, trwają przygotowania do budowy linii tramwajowej w ciągu ul. Ratajczaka. Jacek Jaśkowiak powiedział w czwartek, że trzeba się liczyć z opóźnieniami w realizacji prowadzonych w Poznaniu przedsięwzięć; wskazał, że powodem może być m.in. trwająca społeczna kwarantanna.

"Są sygnały, że może dojść do pewnych opóźnień w zakresie realizacji zleceń, że potrzebne będą aneksy do umów. Wykonawcy w tej chwili nie mają pełnej obsady; pracownicy są np. w domu i zajmują się dziećmi" – powiedział Jaśkowiak.

Prezydent zapewnił, że na bieżąco śledzi postępy prac w miejscach realizacji inwestycji. Zapewnił, że w wielu przypadkach prace trwają.

"Wiele w tym zakresie zależy również od decyzji rządowych; w Poznaniu pracuje bardzo dużo osób z Ukrainy. Jeżeli uda się szybko i sprawnie udzielić tym osobom odpowiednich przedłużeń, zezwoleń i te osoby nie będą chciały wrócić do siebie do kraju, to tym bardziej sprawne będzie realizowanie poszczególnych inwestycji" – powiedział Jaśkowiak.

"Rozmawiałem wczoraj z innymi prezydentami największych miast; mamy nadzieję, że uda się wypracować takie rozwiązania z rządem, byśmy w jak największym stopniu mogli te inwestycje realizować, bo one też będą bardzo istotne dla pobudzenia gospodarki" – dodał.

Jaśkowiak przyznał, że na razie trudno jest oszacować, jakie straty poniesie Poznań w związku z koronawirusem.

"Obecnie nie jest możliwe oszacowanie tego, o ile mniejsze będą przychody. To zależy od naszych decyzji, zależy też od decyzji rządu - na ile szybko będą mogły być otwarte np. centra handlowe, czy jak długo potrwają utrudnienia na granicy" – powiedział.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
budowa
torowisko
linia
PIM
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.