TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Budowa 3,7 km Wiślanej Trasy Rowerowej
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 21.05.2019 23:13:24
Budowa 3,7 km Wiślanej Trasy Rowerowej

W tym roku zostanie wybudowany odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej o długości 3,7 km. Realizacja inwestycji wyniesie ponad 6 mln zł.

W tym roku zostanie wybudowany odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej o długości 3,7 km. Realizacja inwestycji wyniesie ponad 6 mln zł.

Zakład Usług Komunalnych w Tczewie rozstrzygnął przetarg na realizację II etapu Wiślanej Trasy Rowerowej. Do przetargu stanęły dwie firmy: Eurovia S.A. z Kobierzyc oraz B&W z Pruszcza Gd. Budową WTR zajmie się Eurovia, która wyceniła prace na ponad 6 mln zł.

II etap inwestycji obejmie:

- odcinek od ul. Czatkowskiej (na wysokości skrzyżowania z drogą dojazdową do ZUK) do mostku przy ul. Łąkowej,

- odcinek biegnący wałami przeciwpowodziowymi (od skrzyżowania z ul. Robotniczą i dalej w kierunku granicy z gminą wiejską),

- odcinek od skrzyżowania ul. Partyzantów i Pionierów przez ul. Portowców do skrzyżowania z ul. Robotniczą,

- ul. Nadbrzeżna (od skrzyżowania z ul. Ceglarską do mostku na Strudze Subkowskiej).

Inwestycja zakłada powstanie trzech miejsc postojowych: na bulwarze, przy pomoście cumowniczym (wioślarskim) oraz przy Strudze Subkowskiej. Na trasie ma stanąć dwa stojaki rowerowe i dwie tablice informacyjne.

Inwestycja realizowana jest w ramach przedsięwzięcia strategicznego Województwa Pomorskiego "Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowych R-10 i Wiślana Trasa Rowerowa R-9". Trasa docelowo będzie częścią międzynarodowej sieci szlaków rowerowych Euro Velo.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tczew
Wiślana Trasa Rowerowa
droga
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.