TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Brwinów wybrał autobusowego operatora na 11 linii
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.12.2019 10:00:28
Brwinów wybrał autobusowego operatora na 11 linii ; fot. UG Brwinów

Gmina Brwinów rozstrzygnęła przetarg na obsługę 11 linii autobusowej komunikacji miejskiej. 25 listopada podpisano umowę, która będzie obowiązywać w latach 2020-2022.

Gmina Brwinów rozstrzygnęła przetarg na obsługę 11 linii autobusowej komunikacji miejskiej. 25 listopada podpisano umowę, która będzie obowiązywać w latach 2020-2022.

Umowę podpisali burmistrz Arkadiusz Kosiński oraz wiceprezes PKS Grodzisk Mazowiecki Radosław Marek. To oznacza kontynuację gminnej współpracy z mazowieckim przewoźnikiem.

-"Gmina Brwinów rozbudowuje od kilku lat sieć komunikacji miejskiej. Dawniej z autobusów szkolnych mogli korzystać wyłącznie uczniowie, a teraz dziesięć – a już za miesiąc jedenaście – linii autobusowych ułatwia pasażerom przemieszczanie się po terenie gminy Brwinów, a nawet poza jej granice. Priorytetem są połączenia komunikacyjne istotne z punktu widzenia potrzeb mieszkańców – dojazdy do szkoły i pracy, dojazdy z sołectw do miasta oraz do przystanków kolejowych, skąd można wyruszyć w dalszą trasę. Jeszcze kilka lat temu jedynym szkieletem komunikacyjnym dla transportu zbiorowego były linie kolejowe PKP oraz WKD. Autobusy uzupełniają sieć komunikacji tam, gdzie nie dojeżdża pociąg. Z myślą o potrzebach mieszkańców gmina Brwinów zawarła porozumienia międzygminne z sąsiednimi gminami, więc linie brwinowskiej komunikacji miejskiej sięgają m.in. do Błonia, Nadarzyna, Pruszkowa i Podkowy Leśnej - powiedział burmistrz Brwinowa.

Aby zachęcić mieszkańców do korzystania z autobusów, wprowadzone zostały zniżki obowiązujące wraz z Brwinowską Kartą Mieszkańca. Posiadający ją dorośli płacą za przejazd 1 zł, a dzieci i młodzież ucząca się do 26 roku życia jeżdżą za darmo. Pozostali płacą odpowiednio 3 zł i 1,50 zł.

Liniowy przetarg na trzy lata

Gmina Brwinów rozstrzygnęła w listopadzie 2019 r. przetarg, który dotyczył obsługi komunikacji miejskiej przez najbliższe trzy lata. O wyborze zdecydowała cena usługi oraz rok produkcji autobusów, które będą obsługiwać linie.

Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło konsorcjum PKS Grodzisk Mazowiecki i PKS Gostynin na kwotę 6,676 mln zł.

Linie będą obsługiwane przez autobusy całkowicie lub częściowo niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację.

W trakcie obowiązywania umowy będzie możliwe wprowadzanie pewnych zmian. Zdarzało się już, że kursy, z których korzystały w skali miesiąca pojedyncze osoby, zostały zawieszone. Wprowadzane też były korekty godzin odjazdów, by jak najlepiej dostosować rozkład do godzin nauki szkolnej, a na prośbę mieszkańców zostały dodane sobotnie kursy, które ułatwiły dojazd na zakupy na targowisku przy ul. Grodziskiej.

Podczas podpisania umowy burmistrz Arkadiusz Kosiński i wiceprezes spółki PKS Grodzisk Mazowiecki Radosław Marek mówili o dobrej, komunikacyjnej współpracę w ostatnich latach. Jak podkreślili - sprawne funkcjonowanie komunikacji miejskiej na terenie gminy Brwinów jest wspólnym celem.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
Brwinów
PKS Grodzisk Maz.
PKS Gostynin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.