TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Brisbane z elektrycznymi metrobusami
InfoBus.pl - Opublikowano: 31.12.2019 10:00:05
Brisbane z elektrycznymi metrobusami

Przyszła sieć metrobusów w Brisbane będzie obsługiwana autobusami elektrycznymi. Rada Miasta Brisbane jest już gotowa przedstawić plany dotyczące nowej floty dwu-przegubowych pojazdów zeroemisyjnych.

Przyszła sieć "metrobusów" w Brisbane będzie obsługiwana autobusami elektrycznymi. Rada Miasta Brisbane jest już gotowa przedstawić plany dotyczące nowej floty dwu-przegubowych pojazdów zeroemisyjnych.


24-metrowe autobusy (nazywane "Metro"), zgodnie z planami, mają być zintegrowane z dotychczasową siatką i będą korzystać z istniejącej infrastruktury drogowej przeznaczonej dla autobusów. Po przetestowaniu pierwszego pojazdu pilotażowego, ma zostać zatwierdzone zamówienie na 59 autobusów.

Hess dla Brisbane

Producentem autobusów będzie szwajcarska firma Hess we współpracy z australijskim dostawcą z siedzibą w Brisbane. ABB Power Grids zapewni infrastrukturę ładowania. Hess i ABB współpracują już w systemie TOSA uruchomionym w Genewie. W Lozannie będzie także działać 12 pojazdów.

Elektryczne autobusy Hess w stylu Metro będą w Australii pierwszymi tego typu pojazdami. Każdy pojazd będzie miał 24,4 metra długości (cztery podwójne drzwi umożliwią szybkie wejście na pokład) i 2,55 metra szerokości, z możliwością przewiezienia do 180 pasażerów. Atutem autobusów będzie możliwość ich szybkiego naładowania na końcu trasy – ładowanie w czasie 6 minut. Łącznie 60 autobusów elektrycznych Hess będzie wyposażonych w punkty ładowania USB i wbudowane Wi-Fi. Zanim to jednak nastąpi, pierwszym krokiem będzie dostawa pilotażowego pojazdu Metro, który zostanie gruntownie przetestowany w Brisbane. Pilotażowy pojazd Brisbane Metro ma być gotowy do testowania w 2020 roku. Po udanych testach rada miasta będzie mogła kupić 59 dodatkowych pojazdów Metro i autobusy te wyjadą na ulice pod koniec 2023 roku.

Według lokalnych mediów inwestycja wyniesie około 117 milionów euro. Kwota ta obejmuje również infrastrukturę.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
Hess
dwu-przegubowy
Australia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.