TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

BRA wystartował w piąty sezon
InfoBike.pl - Opublikowano: 01.03.2019 16:30:18
BRA wystartował w piąty sezon fot. UM Bydgoszcz

W tym roku do dyspozycji mieszkańców oraz gości jest 590 rowerów, które możemy wypożyczyć na 54 stacjach ulokowanych w różnych częściach miasta

Dzisiaj (1 marca) rozpoczął się piąty sezon Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego.

System BRA został uruchomiony w 2015 roku i od tamtej pory cieszy się popularnością wśród bydgoszczan. W tym roku do dyspozycji mieszkańców oraz gości jest 590 rowerów, które można wypożyczyć na 54 stacjach ulokowanych w różnych częściach miasta. W ramach stacji, trzy to stacje sponsorskie tj. IKEA, Atos i Galeria Pomorska.

Wypożyczalnie są bezobsługowe, czynne całą dobę, a pierwsze 20 minut korzystania z roweru jest bezpłatne. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które ma zachęcać do wybierania tego środka transportu w mieście. O atrakcyjności takiego rozwiązania może świadczyć fakt, że w 2018 roku ponad 85 % przejazdów stanowiły te do 20 minut.

By sprostać oczekiwaniom mieszkańców system jest systematycznie rozbudowywany. W 2018 roku zwiększono liczbę stacji o 16 nowych punktów wypożyczeń. Aby umożliwić korzystanie z systemu jak największej liczbie mieszkańców, stacje zlokalizowano przede wszystkim w centralnej części miasta, w pobliżu węzłów przesiadkowych, najważniejszych skrzyżowań oraz przystanków autobusowych.

Aktualnie we współpracy z Zespołem ds. polityki rowerowej analizowane są różne warianty rozbudowy systemu.

Bydgoski Rower Aglomeracyjny w 2018 roku

Bydgoscy rowerzyści w 2018 roku najchętniej korzystali z wypożyczeń rowerów na stacjach znajdujących się na Placu Wolności, przy ul. Skłodowskiej Curie (Jurasza) oraz na Wojska Polskiego (Magnuszewska). Te trzy stacje stanowiły w 2018 roku ponad 11% wszystkich wypożyczeń.

Miesiąc maj możemy określić jako miesiąc roweru miejskiego, ponieważ właśnie wtedy rowerzyści najczęściej korzystali z miejskich dwóch kółek (sezon 2018).

Użytkownicy systemu BRA mają swoje ulubione trasy przejazdu. Do najpopularniejszej z nich należy przejazd ulicą Wojska Polskiego. Kolejnym ulubionym odcinkiem jest ten ze stadionu Zawiszy do Myślęcinka. Użytkownicy równie chętnie pokonują trasę z Dworca PKP na osiedle Leśne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Bydgoszcz
BRA
BikeU
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.