TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bombardier i UVZ zaprezentowali pojazdy dla Moskwy
INFOTRAM Karol Wach - Opublikowano: 09.04.2013 13:26:00 4 komentarze
Bombardier i UVZ zaprezentowali pojazdy dla Moskwy

Na trwających w Hanowerze targach Hannover Messe rosyjski producent Uralvagonzavod oraz jego partner Bombardier zaprezentowali wizualizacje wagonu metra i tramwaju dla Moskwy. Konsorcjum wygrało przetarg na dostawę 120 niskopodłogowych wagonów dla rosyjskiej stolicy.

Na trwających w Hanowerze targach Hannover Messe rosyjski producent Uralvagonzavod oraz jego partner Bombardier zaprezentowali wizualizacje wagonu metra i tramwaju dla Moskwy. Konsorcjum wygrało przetarg na dostawę 120 niskopodłogowych wagonów dla rosyjskiej stolicy. Umowa została podpisana w grudniu 2012 roku. Prace nad wagonami metra są odpowiedzią na zapowiedź przetargu, który ma zostać wkrótce ogłoszony. Nasza współpraca z firmą Bombardier przyniosła już zatem pierwsze rezultaty –powiedział Oleg Sienko, dyrektor generalny UVZ.

Wracając do wagonów metra należy dodać, że mają to być pojazdy budowane z wykorzystaniem najnowszych technologii. Wózki czy napędy dostarczać ma Bombardier. Dzięki połączeniu sił UVZ i Bombardiera możemy zaoferować pojazd zaawansowany technologicznie –mówi Laurent Troger z Bombardier Transportation. Nasza współpraca jest na dobrej drodze, a jej kontynuacja może zapewnić szanse na zdobycie kolejnych zamówień w regionie –dodał. A walczyć jest o co. Samą rosyjską stolicę, w ciągu 30 najbliższych lat czeka modernizacja transportu publicznego. Można przypuszczać, że tą drogą pójdą także inne miasta –mówi Oleg Sienko.          
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Bombardier
UVZ
Moskwa
 • Combino – 09.04.2013

  Czy tylko ja mam takie wrażenie,czy też Bombardier wreszcie wpadł na pomysł,jak nie odsyłać NGT6 do lamusa tylko jeszcze trochę na tym modelu zarobić?

 • XWJ – 09.04.2013

  Też mam takie wrażenie, że będą to zwykłe Flexity Classic z inną ścianą przednią.

 • elekt – 09.04.2013

  Trudno, żeby nie iść z postępem, ale te nowoczesne wagony metra nijak się mają do kryształowo-marmurowych stacji metra moskiewskiego...

 • adi – 10.04.2013

  Classic do lamusa nie pójdzie no jest kraków a trudno aby metro w moskwie było ze złota także jeśli chodzi o wagony

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.