TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bliżej metra w Krakowie. Jest wykonawca studium
KRAKOW.PL InfoTram.pl - Opublikowano: 03.08.2018 12:03:51
Bliżej metra w Krakowie. Jest wykonawca studium (foto; krakow.pl)

Wczoraj, 2 sierpnia, poznaliśmy wykonawcę opracowania pn. "Studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie".

Wczoraj, 2 sierpnia, poznaliśmy wykonawcę opracowania pn. "Studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie".

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o. z Warszawy z ceną wykonania zamówienia wynoszącą 9 471 024,60 zł brutto. Podpisanie umowy z wykonawcą możliwe będzie nie wcześniej niż po upływie 10 dni licząc od dnia ogłoszenia wyboru najkorzystniejszej oferty, o ile w tym czasie pozostali uczestnicy postępowania nie skorzystają ze środków ochrony prawnej.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu "Łącząc Europę" (Connecting Europe Facility – CEF).

Przypomnijmy, w czerwcu otwarto oferty na "Studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie". Łącznie wpłynęło 10 ofert firm i konsorcjów z Austrii, Czech, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Polski na szacunkową wartość realizacji projektu od przeszło 7 mln zł do 29,9 mln zł.

Podpisanie umowy z wykonawcą odbędzie się w połowie sierpnia, a zakończenie prac nad dokumentem przewidziano do końca 2019 r. Władze Krakowa tym samym realizują decyzję mieszkańców, którzy w referendum w 2014 r. opowiedzieli się za budową metra (za głosowało ponad 55 proc.).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
metro
przetarg
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.