TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bittel: Będziemy przywracali i uruchamiali połączenia kolejowe
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 06.11.2019 14:45:31
Bittel: Będziemy przywracali i uruchamiali kolejne połączenia kolejowe

Pokrycie całego kraju siatką połączeń obsługiwanych przez transport zbiorowy stanowi główny cel programu rządowego Kolej Plus - podkreślił wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Pokrycie całego kraju siatką połączeń obsługiwanych przez transport zbiorowy stanowi główny cel programu rządowego Kolej Plus - podkreślił wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, pełnomocnik rządu ds. wykluczenia komunikacyjnego.

"Będziemy przywracali albo budowali nowe, kolejowe połączenia regionalne" - zapewnił wiceminister.

Andrzej Bittel przypomniał, że na Krajowy Program Kolejowy realizowany do 2023 roku przeznaczonych jest 76 mld zł. Jak zaznaczył, wiele inwestycji już jest realizowanych. "Praktycznie na każdym korytarzu kolejowym toczą się jakieś prace związane z modernizacją, poprawianiem infrastruktury, poprawianiem parametrów przepustowości i bezpieczeństwa" - powiedział.

Dodał, że likwidacji białych plam na mapie komunikacyjnej Polski służy również fundusz autobusowy, dzięki któremu zostało już odtworzonych 1400 linii autobusowych. "To jest ogromny sukces samorządów, które postanowiły zaufać rządowi i wejść w ten program intensywnie" - stwierdził Bittel. Zapowiedział też dalszy rozwój kolei aglomeracyjnej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Andrzej Bittel
Ministerstwo Infrastruktury
 • Wojciech Koliński – 06.11.2019

  Nie zobaczę, nie uwierzę.

 • Darek Spólnicki – 06.11.2019

  Chwila...ta kolejowa wersja FRPA już jest i ona jest pod hasłem Kolej+,bardzo lansowanym hasłem w kontekście transportu kolejowego-więc faktycznie warto kwestię kolei i autobusów połączyć pod hasłem Transport+. I byłoby to idealne,tylko autobusy i kolej pod względem finansowania to dwie różne półki mimo wszystko.Ale cieszę się,że jest jakiś plan na przywrócenie kolei w mniejszych ośrodkach,lecz to będzie wymagać czasu i współpracy rządu oraz samorządów wojewódzkich i tutaj jest pewne wyzwanie do podjęcia się tego tematu,by obszar wykluczenia transportowego zmniejszyć na ile jest to możliwe,oby tutaj dotrzymali słowa w tym temacie ;)

 • W4.cupsell.pl – 06.11.2019

  Jakich linii brakuje Wam w sieci kolejowej Dolnego Śląska? https://w4.cupsell.pl/produkt/3730455-Kolej-na-Dolnym-l-sku.html

 • Irek Zbirek – 10.11.2019

  Linia 108. 2 pary na dobę. Ponury żart

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.