TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Biesiada na … torach tramwajowych. W Poznaniu
InfoTram.pl - Opublikowano: 30.10.2019 09:15:46
Biesiada na … torach tramwajowych. W Poznaniu (foto: SM)

W Poznaniu przy ul. Jana Pawła II w pobliżu przystanku tramwajowego, młodzi mężczyźni palili papierosy... siedząc na torach tramwajowych – podaje Straż Miejska. Konieczna była interwencja Policji.

W Poznaniu przy ul. Jana Pawła II w pobliżu przystanku tramwajowego, młodzi mężczyźni palili papierosy... siedząc na torach tramwajowych – podaje Straż Miejska. Konieczna była interwencja Policji.

Motorniczowie, którzy ruszali z przystanku, musieli zwalniać, a nawet zatrzymywać skład do czasu, aż młodzież nie odblokowała przejazdu. Zauważył to operator monitoringu miejskiego. Takie nieodpowiedzialne zachowanie mogło doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku tym bardziej, że po godz. 17 szybko zapada zmrok i widoczność jest ograniczona. Operator przekazał sprawę Policji - panowie zostali przewiezieni na KP Nowe Miasto, gdzie złożyli wyjaśnienia.

To nie pierwszy przypadek nieodpowiedzialnych zachowań na torowiskach tramwajowych ujawniony przez strażników miejskich. Kamienie układane na torach przed nadjeżdżającym tramwajem, "spacer" w tunelu technicznym pod wiaduktem PST, czy rzucanie z wiaduktu kolejowego butelkami w nadjeżdżający tramwaj, to najbardziej drastyczne przypadki, z jakimi mieli do czynienia poznańscy strażnicy.

Dzięki czujności operatorów i natychmiastowej reakcji służb, w opisanych przypadkach nie doszło do tragedii. Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
Policja
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.