TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bielsko-Biała – na początku kwietniu wraca rower miejski
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 18.03.2019 20:51:59
Zdj. facebook.com/jaroslawklimaszewski.bb

W Bielsku-Białej ruszyły przygotowania do uruchomienia roweru miejskiego. Bielska wypożyczalnia ma składać się z 24 stacji i 192 rowerów. Sezon rozpocznie się na początku kwietnia.

W Bielsku-Białej ruszyły przygotowania do uruchomienia roweru miejskiego. Bielska wypożyczalnia ma składać się z 24 stacji i 192 rowerów. Sezon rozpocznie się na początku kwietnia.

Przetarg na operatora BBbike wygrała firma Homeport Polska. Nowy zaczął montować stojaki i panele słoneczne. Pojawiły się też pierwsze rowery. Jeden z nich przetestował prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

- Już na początku kwietnia będziecie mogli przekonać się sami, a tymczasem ja osobiście je testowałem – napisał Jarosław Klimaszewski - prezydent Bielska-Białej.

Nowy operator będzie prowadził wypożyczalnię BBbike w latach 2019-2022. System ma składać się z 24 stacji i 192 rowerów. Przybędzie stacji, z których będzie można wypożyczać rowery. Jak informuje bielsku magistrat, stacje znajdą się w miejscach atrakcyjnych turystycznie (np. bulwary w Straconce, lotnisko w Aleksandrowicach), o dużych skupiskach ludzi (np. Szpital Wojewódzki, centra handlowe, firmy przy ul. Grażyńskiego), a także w miejscach, w których rowery miejskie uzupełnią komunikację autobusową (np. Wapienica, Kamienica, Komorowice).

Nowości na stacjach

Przy terminalach będzie można zarejestrować się, zarządzać swoim kontem, udostępniona zostanie możliwość płatności zbliżeniowych kartą bądź telefonem, a dla stałych i częstych użytkowników miejskich rowerów nie lada gratką będzie możliwość wykupienia abonamentu, dzięki któremu miesięczne koszty wypożyczeń znacznie się zmniejszą. Rowery również zostały ulepszone – zamiast dotychczasowych 3 przełożeń, będziemy ich mieć teraz 7, co z pewnością ułatwi jazdę po górzystych ulicach Bielska-Białej – informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bielsko-Biała
rower miejski
Homeport Polska
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.