TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bielany kupują jeden elektrobus szkolny
INFOBUS.PL - Opublikowano: 11.02.2020 14:00:27
Bialany kupują jeden elektrobus szkolny

Moda na elektrobusy coraz bardziej dociera na prowincję. Gmina Bielany z powiatu sokołowskiego szuka od dziś, 11 lutego dostawcy jednego autobusu elektrycznego. Nowy nabytek zostanie przeznaczony do obsługi przewozów szkolnych.

Moda na elektrobusy coraz bardziej dociera na prowincję. Gmina Bielany z powiatu sokołowskiego szuka od dziś, 11 lutego dostawcy jednego autobusu elektrycznego. Nowy nabytek zostanie przeznaczony do obsługi przewozów szkolnych.

Czego chcą w Bielanach?
Przedmiotem zamówienia jest dostawa autobusu elektrycznego dostosowanego do przewozu dzieci. Ogólne wymagania wskazują, że chodzi o konstrukcję będącą kompromisem między klasą MIDI i MAXI. Szczegółowe wymagania są następujące:

  • Autobus elektryczny dostosowany do przewozu dzieci.
  • Ładowarka mobilna do ładowania autobusu.
  • Ilość miejsc siedzących: co najmniej 41 + kierowca.
  • Homologacja na co najmniej 19 miejsc stojących.
  • Autobus musi być przystosowany do przewozu dzieci z niepełnosprawnościami tj: powinien być wyposażony w co najmniej: jedno stanowisko dla wózka inwalidzkiego zaopatrzone w przycisk sygnalizujący kierowcy zamiar opuszczenia autobusu
  • Przebieg na jednym ładowaniu minimum 160 km.
  • Minimalna ilość cykli ładowania akumulatorów nie mniej niż 3 000 bez spadku pojemności magazynu energii większego niż 20 % jego wartości początkowej, oznacza to, że po 3 000 cykli ładowania pojemność energetyczna akumulatorów nie może być mniejsza niż 80 % jej wartości początkowej, przy czym minimalny okres użytkowania akumulatorów nie może być krótszy niż 10 lat.

Wnętrze autobusu w szczególności ma być wyposażone w kabinę kierowcy typu otwartego z kieszenią na dokumenty, mikrofon dla kierowcy i głośniki rozmieszczone na całej powierzchni autobusu, a siedziska dla pasażerów wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Kolor tapicerki siedzisk jest do uzgodnienia na etapie realizacji zamówienia. Pojazd ma być wyposażony w monitoring wizyjny, a kolorystyka zewnętrzna zostanie ustalona na etapie realizacji zamówienia.

Formalności i terminy
Z ogłoszenia o zamówieniu wynika, że "e-gimbus" ma zostać przekazany Bielanom do 16 października 2020 r. To trochę mało.

Pora wspomnieć o warunkach formalnych postępowania. Minimum w zakresie zdolności finansowej potencjalnego oferenta to 500 000 PLN. Warunek doświadczenia jest liberalny. Oferent musi wykazać się realizacją w ciągu ostatnich trzech lat dostawą minimum jednego elektrobusa. Oferty należy zabezpieczyć wadium, które wynosi 42 000 PLN.

Wstępny termin składania ofert wyznaczono na 16 marca. Propozycje, które otrzymają w Bielanach będą oceniane przy pomocy dwóch kryteriów. Cena to maksymalnie 60% punktów. Pozostałe 40% to warunki gwarancji.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
elektrobus
gimbus
Bielany
UG
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.