TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bezpłatnym autobusem z Polkowic do Lubina. Od czerwca!
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.05.2019 11:00:57
Bezpłatnym autobusem z Polkowic do Lubina. Od czerwca!

Najprawdopodobniej już w czerwcu ruszy darmowa komunikacja autobusowa z Polkowic do Lubina. To pierwsza taka bezpłatna linia łącząca dwa miasta w Polsce.

Najprawdopodobniej już w czerwcu ruszy darmowa komunikacja autobusowa z Polkowic do Lubina. To efekt uzgodnień, jakie 8 maja przyjęli prezydent Lubina, Robert Raczyński oraz burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki. To pierwsza taka bezpłatna linia łącząca dwa miasta w Polsce.

Przyjęcie wspólnego planu działania było zwieńczeniem kilkumiesięcznych przygotowań, jakie prowadziły obie strony. W ich wyniku ustalono, że z Polkowic do Lubina i z powrotem będą jeździły:

  • cztery pary połączeń w dni powszednie

  • dwie pary połączeń w weekendy.

Rozkład i przystanki

-"Szczegółowy rozkład jazdy jest tym elementem nad którym właśnie pracujemy, niemniej wszystkie godziny odjazdów i przyjazdów autobusów będą skorelowane z rozkładem jazdy pociągów na stacji kolejowej w Lubinie, skąd będą odjeżdżały składy do Wrocławia – informuje Jan Wojtowicz, pełnomocnik burmistrza Polkowic ds. górnictwa i komunikacji.

Znane są za to dokładnie przystanki, z których autobusy będą zabierały pasażerów. W Polkowicach są to przystanki na ul. Młyńskiej, 3 Maja i Kopalnianej. W Lubinie M. Skłodowskiej-Curie i Kolejowej. Szczegółowe miejsca przystanków są oznaczone na załączonych mapkach. Całą trasę będą obsługiwały autobusy należące do lubińskiego PKS.

-"Bardzo się cieszę, że cały ten proces przygotowań uruchomienia wspólnej, bezpłatnej komunikacji pomiędzy Polkowicami a Lubinem zmierza do szczęśliwego końca, choć byli i tacy, którzy nie wierzyli w happy end i mówili, że cały ten proces przebiega zbyt wolno. Naszym zadaniem było jednak takie procedowanie, aby sprostać wszelkim wymogom formalnym i technicznym, a w takich przypadkach pośpiech jest złym doradcą – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Cały czas działamy w tym kierunku, aby sukcesywnie zapewniać mieszkańcom wygodne i bezpieczne połączenia, których do tej pory brakowało, a o które mieszkańcy apelowali podczas kampanii wyborczej. Przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu to jeden z priorytetów tej kadencji – podkreśla burmistrz.

Co dalej?

Przypomnijmy, że od 1 kwietnia działa bezpłatna komunikacja autobusowa na trasie Polkowice-Grębocice, także skorelowana z odjazdami pociągów ze stacji w Grębocicach. Kolejnym etapem rozbudowy bezpłatnego skomunikowania Polkowic z ościennymi miejscowościami będzie przygotowanie planu połączeń z Chocianowem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
BKM
Polkowice
Lubin
  • Kuba Piotr Koczur – 14.05.2019

    Uważam Że Takie Autobusy Linie Powinny Być W Całej Polsce Jestem Za :) ;) (Nawet Linie Pod Marketowe)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.