TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Bandyci atakują tramwaje
TRAMWAJE ŚLĄSKIE - Opublikowano: 08.06.2015 14:12:23 1 komentarz
Zniszczony tramwaj (foto : TŚ)

Jak informują Tramwaje Śląskie to już istna plaga chuligańskich ataków na tramwaje w miastach Aglomeracji.

Jak informują Tramwaje Śląskie to już istna plaga chuligańskich ataków na tramwaje w miastach Aglomeracji. W ostatnim czasie bandyci najczęściej obrzucają wagony kamieniami. Podobnie było w minioną sobotę, kiedy w wyniku takiego ataku poważnie ranny został jeden z pasażerów.

Do zdarzenia doszło krótko po północy w nocy z piątku na sobotę (5/6.06.2015 r.). W rejonie przystanku Porąbka Dworzec PKP, tramwaj linii nr 27 jadący w kierunku Kazimierza Górniczego został obrzucony kamieniami. W efekcie tego ataku m.in. wybita została duża szyba przy czwartych drzwiach pierwszego wagonu, a kawałki rozbitego szkła uszkodziły oko jadącego tramwajem mężczyzny. Zdaniem lekarza pogotowia, które zabrało poszkodowanego do szpitala, oko zostało wybite. Niewykluczone, że mężczyzna został trafiony także bezpośrednio kamieniem rzuconym w kierunku tramwaju.

- Ataki na tramwaje oraz na pasażerów i motorniczych zdarzają się coraz częściej. Musimy mówić o tym głośno, bo policja najczęściej jest bezsilna - sprawcy uciekają a świadków nie ma, bo "nikt nic nie widzi, nikt nic nie wie" - mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada. Od początku roku do wczoraj Tramwaje Śląskie S.A. odnotowały 30 różnego rodzaju dewastacji wagonów, z czego największą liczbę stanowią uszkodzenia szyb w wyniku obrzucenia tramwajów kamieniami. Wartość strat materialnych tych zniszczeń to ponad 27 tysięcy złotych. Ostatnie trzy miesiące przyniosły też 7 pobić - pięciokrotnie poszkodowani byli pasażerowie, raz kontroler biletów i raz motorniczy.

Do zdarzeń tych dochodziło o różnych porach dnia i nocy, także w sytuacjach, gdy wagon był pełen pasażerów. Skutkiem większości pobić były urazy głowy osób poszkodowanych. Tylko jednego ze sprawców udało się ująć na miejscu, pozostałe sprawy prowadzi policja.

Dlatego Zarząd Tramwajów Śląskich S.A. apeluje: - Do mieszkańców, pasażerów, przechodniów, kierowców - o reakcję. Nie zostawiajcie osoby atakowanej samej sobie, bez względu na to czy to motorniczy czy pasażer. Dzwońcie na policję najszybciej jak się da, gdy widzicie, że dzieje się coś złego. Starajcie się zapamiętać jak najwięcej szczegółów, by pomóc policji ująć sprawców. Inaczej bandyci pozostaną bezkarni...


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Śląskie
  • Krakowianin – 08.06.2015

    To są skutki współczesnego wychowania w domu i szkole ! Róbta co chceta !

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.