TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autosan z umową w Wałczu. 5 x SanCity
INFOBUS.PL - Opublikowano: 17.10.2019 13:00:36
fot. walcz.pl

Przedwczoraj, 15 października miało miejsce bardzo ważne dla Wałcza wydarzenie. Miasto podpisało z Autosanem umowę na dostawę nowych autobusów. Dodajmy, że bardzo wyczekiwanych.

Przedwczoraj, 15 października miało miejsce bardzo ważne dla Wałcza wydarzenie. Miasto podpisało z Autosanem umowę na dostawę nowych autobusów. Dodajmy, że bardzo wyczekiwanych.

W obecności Burmistrza Miasta Wałcz Macieja Żebrowskiego, Prezesa Zarządu Eugeniusza Szymonika i Prokurenta Marka Ruchlewicza firmy Autosan Sp. z o.o. z Sanoka oraz zaproszonych gości, w siedzibie ratusza podpisano dziś umowę na zakup 5 autobusów niskoemisyjnych w ramach pozyskanych przez Gminę Miejską Wałcz środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 dot. projektu pn."Wymiana taboru miejskiego na niskoemisyjny"

Projekt przewiduje zakup trzech autobusów MIDI SANCITY 10LF oraz dwóch autobusów MAXI SANCITY 12LF.

Umowę o dofinansowanie projektu podpisano w sierpniu 2017 roku. Jednakże, pomimo ogłoszonych trzech postępowań o zamówienie publiczne, nie udało się rozstrzygnąć przetargu i wybrać dostawcy autobusów. W ostatnim, ogłoszonym w lipcu br. przetargu, złożono dwie oferty: firmy Autosan Sp. z o.o. na łączną kwotę 5 019 753,00 zł brutto oraz firmy Solaris Bus&Coach na łączną kwotę 5 592 195,00 zł brutto.

Wygrała firma Autosan Sp. z o.o., która dostarczy trzy autobusy MIDI po 981 171,00 zł brutto każdy oraz dwa autobusy MAXI po 1 038 120,00 zł brutto każdy.

Prezes Zarządu wybranej w przetargu firmy Autosan Sp. z o.o. Pan Eugeniusz Szymonik na dzisiejszej konferencji prasowej, poświęconej podpisanej dziś umowy zadeklarował, że autobusy mogą być gotowe do użytku już na początku przyszłego roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Wałcz
UM
ZKM Wałcz
Autosan
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.