TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autonomiczne autobusy Yutonga przejechały 10 000 km
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.01.2020 12:00:25
Przebieg autonomicznych autobusów Yutong sięga 10 000 km

4 września w Zhengzhou odbyła się uroczystość celebrująca 10 000 km bezpiecznej eksploatacji autonomicznych autobusów na inteligentnej wyspie.

4 września w Zhengzhou odbyła się uroczystość celebrująca "10 000 km bezpiecznej eksploatacji autonomicznych autobusów na inteligentnej wyspie". Projekt inteligentnego transportu publicznego 5G opracowany wspólnie przez rząd prowincji Henan i Yutong Bus został uruchomiony w Zhengzhou 17 maja, a cztery autonomiczne autobusy Yutong L4 rozpoczęły próbne jazdy na otwartej drodze inteligentnej wyspy w Zhengzhou.


Autonomiczne autobusy 5G

"Inteligentne autobusy 5G działają od kilku miesięcy z całkowitym przebiegiem 10 000 km i zerową liczbą wypadków, przyjmując prawie 10 800 osób. Dane te w pełni pokazały, że zmiana technologiczna i transformacja przemysłowa skoncentrowane na dużych danych, sztucznej inteligencji, 5G + i innych elementach, głęboko zmieniają nasz styl życia"- powiedział podczas wydarzenia Dai Yulong, zastępca dyrektora Komitetu Zarządzania Inteligentną Wyspą.

Przebieg 10 000 km oznaczał również, że autonomiczna jazda zakończyła fazę próbnej eksploatacji i zaczęła wchodzić w oficjalną fazę eksploatacji. Autonomiczne autobusy, zwane Xiaoyu, przyciągnęły wielu pasażerów na przejażdżkę, odkąd zostały one oddane do jazd próbnych na obwodnicy inteligentnej wyspy.

Inteligentne pojazdy

Wygląd autonomicznego autobusu Xiaoyu różni się znacznie od tradycyjnych autobusów, a jego konstrukcja jest bardziej stylowa i nowoczesna. W pojeździe nie widać ani deski rozdzielczej, ani kierownicy, a właściwie nie ma nic poza siedzeniami. Nie ma jednak obaw, bo Xiaoyu ma potężny "mózg", który może identyfikować światła uliczne, pieszych, przeszkody i również ma możliwość ustępowania pojazdom ratunkowym.

W celu osiągnięcia praktycznego działania autonomicznej jazdy na otwartej drodze, Yutong zbudował pełny zestaw rozwiązań inteligentnego transportu publicznego 5G opartego na autobusach L4.

Trasa jazdy na inteligentnej wyspie jest pierwszą w Chinach, gdzie prowadzona jest autonomiczna jazda autobusów L4 na otwartej drodze. Automatyczne prowadzenie pojazdów 5G i L4 nakreśliło plan przyszłego inteligentnego transportu. Tutaj, na inteligentnej wyspie można poznać nową wizję przyszłego transportu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
autonomiczny
Yutong
Chiny
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.