TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobusy Yutong obsłużą polskie i litewskie lotniska
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.11.2019 15:00:50
Autobusy Yutong obsłużą polskie i litewskie lotniska

Spółka Baltic Ground Services zainwestuje 30 mln EUR w autobusy elektryczne, które miałyby obsługiwać litewskie oraz polskie lotniska. O tym pomyśle rozmawiamy z Marcinem Kucharskim, przedstawicielem marki Yutong w Polsce.

Spółka Baltic Ground Services (BGS), należąca do litewskiej, lotniczej grupy Avia Solutions Group, chce zainwestować 30 milionów euro w elektryczne autobusy obsługujące polskie i litewskie lotniska. O tym pomyśle rozmawialiśmy z Marcinem Kucharskim, przedstawicielem marki Yutong w Polsce.

Wszystkie autobusy mają być marki Yutong i chodzi o najnowsze modele U12, o którego premierze na Busworld pisaliśmy TUTAJ

Od 2020

Zdaniem litewskiej firmy AviaAM Leasing, pierwsze takie autobusy mają stare na lotniskach w Wilnie, Rydze i Warszawie już w marcu 2020 r.!

BGS chce wynajmować autobusy produkowane przez chiński Yuton od AviaAM Finance Leasing China, czyli spółki-córki Avia Solutions Group. Firma planuje w ciągu pięciu lat wymienić aż 80 autobusów na 17 lotniskach na całym świecie.

-"Pierwsze elektryczne autobusy Yutong U12 już dotarły do nas i teraz będą testowane na ulicach Wilna" – powiedział Simonas Baranaukas, rzecznik "AviaAM Leasing".

Zdaniem AviaAM Leasing, w wybranych bazach obsługi naziemnej rozpoczęła się już instalacja stacji ładowania pojazdów.

Polski reprezentant

Lotniczy pomysł przedstawił nam Marcin Kucharski, przedstawiciel marki Yutong w Polsce.

-"Wprowadzenie nowoczesnych pojazdów elektrycznych Yutong U12 do obsługi lotnisk w Europie jest bardzo dobrą wiadomością. Dla mnie szczególnie ważny jest fakt, że Yutong rozpoczął projekt ekomobilności w portach lotniczych, gdzie wykorzystanie tradycyjnych źródeł energii (paliwa lotniczego) jest zdecydowanie najbardziej szkodliwe dla środowiska. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii w autobusach elektrycznych Yutong lotniska staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Mam nadzieję że kolejne projekty będą z sukcesem rozwijane w kolejnych latach w europejskich portach lotniczych. Czekam z niecierpliwością na model U12 w warszawskim porcie im. Fryderyka Chopina."Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Yutong
lotnsniko
Litwa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.