TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobusy i … czołgi w zajezdni MZK w Piotrkowie
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.12.2019 10:00:18
Autobusy i … czołgi w zajezdni MZK w Piotrkowie; fot. GITD

3 grudnia ciężarówki przewożące czołgi zostały zatrzymane przez ITD. i skierowane na przymusowy parking w … zajezdni MZK w Piotrkowie. Teraz czekają na odpowiednie zezwolenia.

3 grudnia ciężarówki przewożące czołgi zostały zatrzymane przez ITD. i skierowane na przymusowy parking w … zajezdni MZK w Piotrkowie. Teraz czekają na odpowiednie zezwolenia.

Pojazdy zmierzające do Gliwic zatrzymane zostały ok. godz. 2 na granicy miasta i zważone na specjalistycznej wadze koło ronda Sulejowskiego, a następnie ok. godz. 6 rano skierowane na parking na terenie zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Piotrkowie.

Jak podaje WITD w Łodzi - ciężarówki należały do prywatnych przewoźników drogowych i ważyły z ładunkiem znacznie więcej niż pozwalają przepisy. Kierowcy nie posiadali zezwoleń na przejazd pojazdów nienormatywnych po drogach publicznych. Ciężarówki z czołgami ważyły 73,6 tony i 61,1 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton. Oprócz tego obie ciężarówki z ładunkiem były za szerokie o prawie 1 metr. Jedna z nich była również za długa o 5,18 metra.

Wobec obu przedsiębiorców toczą się postępowania w sprawie nałożenia kar pieniężnych w wysokości po 25 tysięcy złotych


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
MZK Piotrków Tryb.
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.