TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobusy elektryczne z CUPT: MZK Gorzów Wlkp. i 8 elektrobusów
INFOBUS.PL - Opublikowano: 03.02.2020 13:00:27
fot. CUPT

W przyszłym roku na ulicach Gorzowa Wielkopolskiego pojawi się osiem autobusów elektrycznych. Wartość ich zakupu wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania to 30,5 mln zł.

W przyszłym roku na ulicach Gorzowa Wielkopolskiego pojawi się osiem autobusów elektrycznych. Wartość ich zakupu wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania to 30,5 mln zł.

Projekt uzyskał dofinansowanie unijne w wysokości 20,8 mln zł. W czwartek w siedzibie Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie umowę w tej sprawie podpisała wiceprezydent Gorzowa Agnieszka Surmacz.

"Władze miast coraz większą wagę przywiązują do poprawy jakości życia mieszkańców. Ekologiczna i przyjazna komunikacja miejska powoli staje się standardem. Dzięki finansowaniu unijnemu w polskich miastach pojawi się kolejne 190 nowych autobusów elektrycznych. Pasażerowie ucieszą się z udogodnień, a my wszyscy z czystszego powietrza" - podkreśliła minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Projekt zostanie zrealizowany wspólnie przez Miasto Gorzów i gorzowski Miejski Zakład Komunikacji. Pozyskane środki pozwolą na zakup ośmiu autobusów elektrycznych, o zużyciu energii elektrycznej 1 kWh/km, które będą obsługiwały linie nr 124, 125 i 126.

Stacje do ładowania elektrycznych pojazdów zostaną umiejscowione w zajezdni MZK przy ul. Kostrzyńskiej 46, a także na pętlach przy ul. Dekerta, Śląskiej oraz Marcinkowskiego.

Autobusy elektryczne zastąpią część taboru pojazdów napędzanych olejem napędowym. Są to linie autobusowe: nr 124 – 4 autobusy elektryczne z 6 obsługujących tę linię, 125 – 3 autobusy elektryczne (wymiana całego taboru) oraz 126 – 1 autobus elektryczny z 6 obsługujących tę linię. Pozostałe autobusy na liniach będą pojazdami spełniającymi normę emisji Euro 6.

Dzięki środkom unijnym z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko przyznanych w ramach działania 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach, zredukowana zostanie emisja dwutlenku węgla i zmniejszy się poziomu hałasu w aglomeracjach miejskich w Polsce.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Gorzów Wlkp.
UM
MZK Gorzów Wlkp.
CUPT
unia
elektrobus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.