TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobusy elektryczne z CUPT: MPK Radom i 9 elektrobusów
INFOBUS.PL - Opublikowano: 31.01.2020 11:00:49
fot. radom.pl

Kolejnych dziewięć elektrycznych autobusów zasili w przyszłym roku tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Radomiu. MPK otrzyma z funduszy unijnych ponad 19 mln zł.

Kolejnych dziewięć elektrycznych autobusów zasili w przyszłym roku tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Radomiu. Umowa z Centrum Unijnych Projektów Transportowych dotycząca dofinansowania zakupu została podpisana wczoraj, 30 stycznia w Ministerstwie Infrastruktury. MPK otrzyma z funduszy unijnych ponad 19 mln zł, co pokryje 85 procent kosztów kwalifikowanych.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu znalazło się w gronie trzynastu beneficjentów konkursu zorganizowanego przez CUPT, którego zadaniem było finansowe wsparcie rozwoju publicznego transportu w miastach. Projekt MPK zakłada zakup dziewięciu nowych autobusów elektrycznych klasy maxi, o długości 12 m wraz z pięcioma dwuwyjściowymi stacjami mobilnymi ładowania zajezdniowego, budowę stacji szybkiego ładowania pantografowego przy ul. Królowej Jadwigi oraz zakup nowego pojazdu technicznego wyposażonego w mobilną stację ładowania autobusów.

Przetargi na poszczególne elementy projektu spółka zamierza ogłosić w I kwartale 2020 roku, a dostawa autobusów planowana jest na koniec II kwartału 2021 roku. Nowe pojazdy będą wykorzystywane do obsługi linii nr 3 i zastąpią najstarsze autobusy spalinowe MPK.

"Systematycznie modernizujemy komunikację publiczną w mieście. Szczególnie zależy nam na rozwoju niskoemisyjnego transportu i cieszę się, że udaje się na ten cel pozyskiwać wsparcie z zewnątrz" – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Przypomnijmy, że w tym roku tabor MPK wzbogaci się także o 10 elektrycznych autobusów zakupionych w ramach tzw. projektu multimodalnego. To projekt, który również jest współfinansowany z pieniędzy unijnych. Pojazdy, które trafią do Radomia w połowie roku będą obsługiwały linię nr 1.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
MPK Radom
CUPT
elektrobus
ładowarka
unia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.