TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobusy BYD ponownie w Norwegii. Unibuss
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.11.2019 11:00:33
Autobusy BYD ponownie w Norwegii. Unibuss

Norweski przewoźnik Unibuss zamówił 23 autobusy BYD eBus o długości 12 m z dostawą w II kwartale 2020 r.

Norweski przewoźnik Unibuss zamówił 23 autobusy BYD eBus o długości 12 m z dostawą w II kwartale 2020 r.

Pojazdy będą wykorzystywane do obsługi tras w stolicy Norwegii, Oslo. Jak do tej pory chiński producent otrzymał ze skandynawskich rynków ponad 200 zamówień na eBusy, w tym największe - na łącznie 55 eBusów dla państwowej firmy kolejowo-autobusowej Vy, obejmujące pojazdy 12 -metrowe, 13-metrowe klasy II oraz przegubowe 18-metrowe. Ten kontrakt to do tej pory największe, pojedyncze zamówienie dla BYD uzyskane w ramach przetargów publicznych.

Mówią obie strony

-"Jako wiodący operator autobusów elektrycznych w Norwegii Unibuss śledził globalny rozwój tego typu konstrukcji. BYD dostarczył nam najbardziej atrakcyjną i najbardziej opłacalną ofertę na elektrobusy w ramach przetargu, i dlatego rozpoczynamy współpracę z BYD " - powiedział Øystein Svendsen, CEO Unibuss AS.

-"Unibuss jest znaczącym, nowym klientem BYD" - powiedział z kolei Isbrand Ho, dyrektor zarządzający BYD Europe. - "A zamówienie na 23 pojazdy jest dowodem jej zaufania do naszych produktu."

Jak pochwalił się BYD, chińska firma jest najlepiej sprzedającą się marką autobusów elektrycznych w Europie - ma ponad 1000 jednostek w eksploatacji lub na portfelu zamówień. W przypadku prawie wszystkich pojazdów BYD stosuje swoje akumulatory żelazowo-fosforanowe z najnowszą technologią zarządzania BTMS (Battery Thermal Management System).

BYD z Toyotą

Na koniec warto dodać, że w listopadzie br. BYD Company Ltd. i Toyota Motor Corporation założyły spółkę joint venture, która ma zająć się opracowywaniem nowych pojazdów elektrycznych.

Nowa firma badawczo-rozwojowa ma powstać w Chinach w 2020 r. BYD i Toyota będą miały równe udziały, czyli 50% całkowitego kapitału. Obie firmy przeniosą do nowej spółki swoich obecnych pracowników zajmujących się elektromobilnością.

Lian Yu-bo, wiceprezes BYD, powiedział: -"Naszym celem jest połączenie mocnych obu stron - konkurencyjności akumulatorów elektrycznych BYD z jakością i bezpieczeństwem Toyoty, aby dostarczać najlepsze produkty BEV na rynku".

Wiceprezes wykonawczy Toyota Shigeki Terashi dodał: -" Cieszymy się, że BYD i Toyota zostały "kolegami z drużyny" i razem będą promować korzystania z pojazdów zelektryfikowanych".

Firma BYD - "Build Your Dreams" - została założona w 1995 roku jako firma zajmująca się produkcją akumulatorów. Następnie stała się producentem skupiającym się na kompleksowych rozwiązaniach energetycznych i to nie tylko na produkcji pojazdów, ale także na bateriach o dużej pojemności. Główne części zelektryfikowanych pojazdów, takie jak akumulatory, silniki i elektronika, BYD opracowuje wewnętrznie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
elektrobus
BYD
Norwegia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.