TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobusowy mistrz wygrywa zawody dostawczaków
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.04.2019 12:00:53
Autobusowy mistrz wygrywa zawody dostawczaków

Uczestnicy tegorocznego Motor Show w Poznaniu mieli okazję zobaczyć zmagania kierowców o tytuł Mistrza Polski w kategorii Bus, czyli vanów z zabudową. Klasę w konkursie pokazał kierowca MPK Poznań, Wojciech Klarzyński.

Uczestnicy tegorocznego Motor Show w Poznaniu mieli okazję zobaczyć zmagania kierowców o tytuł Mistrza Polski w kategorii Bus, czyli vanów z zabudową. Klasę w konkursie pokazał kierowca MPK Poznań, Wojciech Klarzyński.

Wojciech Klarzyński od dwudziestu lat pracuje w poznańskim MPK i od dłuższego czasu startuje w konkursach organizowanych zarówno przez własne przedsiębiorstwo, jak i redakcję Polski Traker Bus. W 2011 roku zajął czwarte miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Kierowców Polski Traker Bus rozegranym w Krakowie (na 60 zawodników); w 2014 roku wygrał konkurs IGKM na Najlepszego Kierowcę MPK 2014 (69 zawodników), a rok później – został zwycięzcą II Edycji Konkursu "Wielkopolski Kierowca Zawodowy" w kategorii D (organizowanego przez WITD Poznań i Automobilklub Wielkopolski). Trzy lata później również stanął na podium, zajmując pierwsze miejsce w tym konkursie.

Teraz - podczas Motor Show 2019 - pokonał około 70 innych zawodników i został autobusowym Mistrzem Polski. Co, ciekawe trzeci w konkursie Szymon Kornacki

-"Wojtek to nie tylko mistrz kierownicy, ale i świetny kolega, dobry, życzliwy człowiek, "posiadacz" wielu pasji – chwali mistrza Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK Poznań.

Bus czyli Van

Uczestnicy tegorocznego Motor Show w Poznaniu mieli okazję zobaczyć zmagania kierowców o tytuł Mistrza Polski. Najlepszymi kierowcami po 3 etapach konkursu okazali się:

  • Wojciech Klarzyński (Poznań)

  • Grzegorz Hajdrych(Śrem)

  • Szymon Kornacki (Bydgoszcz).

Warto podkreślić, że zarówno Wojciech Klarzyński, jak i Szymon Kornacki na co dzień jeżdżą autobusami miejskimi, odpowiednio w MPK Poznań i MZK Bydgoszcz. Gratulacje panowie!

Konkursowe zasady

Każdy z 16 zawodników, którzy wystartowali do Mistrzostw musiał rozwiązać test z zakresu przepisów brd oraz z jak najmniejszą ilością punktów karnych przejechać na precyzję i czas, specjalny tor z przeszkodami. W roli głównej wystąpił Opel Movano z zabudową tzw. "międzynarodową" z kabiną sypialną, który można było kierować z pełnym prawem jazdy, jak i tylko z kat. B.

Mistrzostwa zostały zorganizowane przez redakcję "Polski Traker" i Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera przy mocnym wsparciu firm: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Opel Polska i Trans Expert, Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego i TV Brawo. Patronat medialny: Program "Na Osi", etransport.pl i Traker24.pl


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
konkurs
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.