TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobusowy dworzec na parkingu. W Łomży
TransInfo.pl - Opublikowano: 03.06.2019 14:30:05
Autobusowy dworzec na parkingu. W Łomży

W związku z budową nowego centrum przesiadkowego, od 1 czerwca w Łomży będzie działać tymczasowy dworzec autobusowy na pobliskim parkingu

W związku z budową nowego centrum przesiadkowego, od 1 czerwca w Łomży (Podlaskie) będzie działać tymczasowy dworzec autobusowy na pobliskim parkingu, zmieniona również będzie organizacja ruchu w tym miejscu - poinformował urząd miasta w Łomży.

Kasy biletowe spółki komunikacyjnej samorządu województwa podlaskiego PKS Nova i informacja dworcowa pozostają w tych samych co dotychczas miejscach.

Dworzec na parkingu

-"Dotychczasowy parking w całości zostanie przeznaczony na funkcjonowanie tymczasowego dworca, do którego dojazd będzie odbywał się ulicą Dworcową. Wyznaczono na nim siedem stanowisk autobusowych dla wsiadających oraz trzy dla podróżnych wysiadających. Wydzielono także dziesięć dodatkowych miejsc na potrzeby taksówek" - poinformował Łukasz Czech z biura prasowego prezydenta Łomży.

Dodał, że na czas funkcjonowania tymczasowego dworca, nie będzie możliwości parkowania w tym miejscu, a w okolicy znajdującej się w pobliżu miejskiej hali targowej, parkować można tylko w wyznaczonych miejscach.

Nowy węzeł

Władze Łomży budują nowe centrum przesiadkowo-komunikacyjne przy ulicach: Dworcowej, Sikorskiego i Alei Legionów. Inwestycja jest realizowana etapami, jest podzielona na kilka przetargów. Jak informował wcześniej łomżyński urząd miejski, centrum przesiadkowe powstaje na terenie ok. 3 tys. m kw. Sam dworzec ma mieć powierzchnię ok. 300 m kw. z poczekalnią, punktem obsługi klienta, toaletami, pomieszczeniami biurowo-administracyjnymi.

Łukasz Czech poinformował, że dotychczas nie udało się wyłonić w przetargu firmy, która wykona budynek dworca i schody zewnętrzne przy pawilonach handlowych i jest to jedyna brakująca umowa z wykonawcami inwestycji. Dotychczas oferty składane przez firmy przekraczały wartość zamówienia w tym przetargu. W obecnie prowadzonym postępowaniu przetargowym, oferty mają być otwarte 14 czerwca. "Jego rozstrzygnięcie jest uzależnione od wysokości ofert, jakie na niego zostaną złożone" - dodaje Czech.

Urząd miasta poinformował także, że dotychczas podpisane są z wykonawcami poszczególnych prac umowy na łączną kwotę ponad 9,3 mln zł( np. na rozbiórki, przebudowę sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, ciepłowniczej, budowę fundamentów pod konstrukcję zadaszenia dworca i fundamenty pod budynek dworca, roboty drogowe). Do końca 2019 r. ma być gotowa konstrukcja stalowa budynku dworca i perony ze szklanym zadaszeniem.(

Władze Łomży złożyły także do urzędu marszałkowskiego w Białymstoku wniosek o dofinansowanie z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego budowy dworca.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
węzeł
Łomża
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.