TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Autobus Rafako jedzie z Torunia do Raciborza [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.01.2020 10:00:52
Autobus Rafako jedzie z Torunia do Raciborza

Po Toruniu, autobus elektryczny Rafako E-Bus będzie testowany na liniach Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu. Od lutego.

Po Toruniu, autobus elektryczny Rafako E-Bus będzie testowany na liniach Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu. Od lutego.

23 stycznia w Urzędzie Miasta Racibórz odbyły się rozmowy prezydenta Dariusza Polowego oraz prezesa PK, Bogdana Gawliczka z przedstawicielami Rafako ds. elektromobilności: dyrektorem oddziału Rafako w Solcu Kujawskim Dariuszem Gackowskim, zastępcą dyrektora oddziału Dariuszem Szarabajko oraz koordynatorem ds. marketingu i sprzedaży Markiem Marczakiem. To kontynuacja ustaleń w sprawie testów zeroemisyjnego autobusu w Raciborzu. Pierwsze rozmowy na ten temat odbyły się wiosną 2019 r.

Dwa tygodnie

W myśl podjętych decyzji, elektryczny autobus zostanie przekazany w lutym na dwutygodniowe testy do raciborskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Będzie włączony do floty rejsowej przewoźnika, na regularnych liniach miejskich. Pojazd jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Producent reklamuje E-busa jako unikalny polski MIDI autobus niskoemisyjny, który dzięki nowoczesnej technologii i niewielkim gabarytom, znakomicie sprawdzi się jako autobus szkolny oraz miejski lub podmiejski środek transportu. E-E-Bus to pierwszy w naszym kraju mały autobus elektryczny z baterią pod podwoziem.




Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
test
elektrobus
Rafako
PK Racibórz
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.