TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Auta wjeżdżają w przystanki. Co się dzieje?!
TransInfo.pl - Opublikowano: 04.11.2019 10:30:15
Auta wjeżdżają w przystanki. Co się dzieje?! fot. Policja

W świąteczny weekend w Kielcach i we Wrocławiu doszło do wypadków, gdzie kierowcy wjeżdżali w przystanki autobusowe, raniąc oczekujących na nich pasażerów.

W świąteczny weekend w Kielcach i we Wrocławiu doszło do wypadków, gdzie kierowcy wjeżdżali w przystanki autobusowe, raniąc oczekujących na nich pasażerów.

2 listopada w Kielcach auto uderzyło tam w przystanek autobusowy, dwie osoby trafiły do szpitala.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach sierż. szt. Karol Macek powiedział PAP, że o kwalifikacji tego zdarzenia jako wypadek lub kolizja zdecyduje opinia biegłego sądowego, który określi obrażenia poszkodowanych. Do szpitala trafili dwaj mężczyźni: 67-latek, który czekał na przystanku i 26-letni pasażer samochodu.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 14.00. Według wstępnych ustaleń 26-letni kierujący autem marki Dodge, jadąc ulicą Leśniówka w kierunku ul. Posłowickiej, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem.

Auto uderzyło w drzewo, od którego odbiło się, uderzając w wiatę przystankową, gdzie siedział 67-letni mężczyzna. Odniósł on liczne obrażenia, ale przytomny trafił do szpitala. Do szpitala przewieziono także 28-letniego pasażera osobówki. Kierującemu nic się nie stało. Policja poinformowała, że mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Według policji kierowca najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Jak zauważył Macek – chwilę przed zdarzeniem padał drobny deszcz. Wobec sprawcy nie zastosowano środków zapobiegawczych. (PAP)

Wrocław

Z kolei we Wrocławiu - także 2 listopada - policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o spowodowanie wypadku na przystanku autobusowym na ul. Zaporowskiej we Wrocławiu. 37-latek miał wjechać w wiatę przystankową. W wypadku niegroźnie rannych zostało dwoje kilkuletnich dzieci. Domniemany sprawca w chwili zatrzymania był pijany.

Do wypadku doszło przed południem na przystanku autobusowym przy ul. Zaporowskiej we Wrocławiu. Auto osobowe uderzyło w przystanek, na którym stała matka z dwojgiem kilkuletnich dzieci. Zostały one niegroźnie ranne. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia.

Dariusz Rajski z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przekazał PAP, że mężczyzna podejrzany o spowodowanie tego wypadku został zatrzymany po godzinie 16.00. Wcześniej policja znalazła auto, które prowadził. Zostało ono porzucone na jednej z ulic Wrocławia.

"Podejrzany to 37-letni mieszkaniec Wrocławia, w chwili zatrzymania był mocno pijany" – powiedział Rajski.

Dodał, że mężczyzna był już wcześniej karany za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Miał też orzeczony zakazy prowadzenia pojazdów.

"W tej chwili musi wytrzeźwieć w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Dopiero wówczas będą możliwe do przeprowadzenia z nim czynności procesowe" – dodał policjant.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
przystanek
Wrocław
Kielce
  • Zygmunt Białka – 04.11.2019

    W drzewa i pieszych też, to też niebezpieczna tendencja

  • Zygmunt Białka – 04.11.2019

    Zwiększyć promocje małpek przez cały rok, to może w święta alkohol nie będzie spożywany

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.