TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Austriackie Koleje kupują 61 kolejnych Vectronów
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.03.2019 11:40:46 1 komentarz
Austriackie Koleje kupują 61 Vectronów (foto: Siemens)

Austriackie Koleje Federalne (ÖBB) zamówiły dodatkowe 61 lokomotyw Vectron MS od Siemens Mobility, wykorzystując opcję w ramowym kontrakcie podpisanym w styczniu 2017 r. Flota Vectronów w ÖBB wzrośnie do 108 pojazdów.

Austriackie Koleje Federalne (ÖBB) zamówiły dodatkowe 61 lokomotyw Vectron MS od Siemens Mobility, wykorzystując opcję w ramowym kontrakcie podpisanym w styczniu 2017 r. Flota Vectronów w ÖBB wzrośnie do 108 pojazdów.

Lokomotywy będą obsługiwane przez Rail Cargo Group - dział transportu towarowego ÖBB. Pierwsze pojazdy zostaną dostarczone w marcu 2020 r.

Wykorzystanie opcji przez ÖBB, potwierdza niezawodność i wydajność naszej platformy Vectron, umożliwiając naszym klientom tworzenie długoterminowych planów przewozowych na terenie całej Europy - powiedziała Sabrina Soussan, dyrektor generalny Siemens Mobility.

Lokomotywy zamówione przed ÖBB charakteryzują się mocą 6.4 MW, z maksymalną prędkością 160 km/h. Lokomotywy są wyposażone w wymagany lokalny system sterowania oraz Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS).

W ciągu kilku lat firma Siemens Mobility sprzedała 42 klientom ponad 800 Vectronów. Lokomotywy mają homologacje do pracy na trasach 18 europejskich krajach (Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Finlandii, Niemczech, Węgrzech, Włoszech, Holandii, Norwegii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Szwajcarii oraz Turcji). Łącznie przejechały już ponad 180 milionów kilometrów.

W Polsce lokomotywy Vectron zostały zakupione przez DB Cargo Polska, PKP Cargo, a także Industrial Division (jeździ w barwach Lotos Kolej). Na początku 2019 r. największy polski przewoźnik towarowy postanowił skorzystać z opcji na 5 dodatkowych lokomotyw Vectron, których przekazanie planowane jest w połowie tego roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Siemens
lokomotywa
Vectron
  • Robert Ulbrych – 19.03.2019

    A w PKP IC biedą piszczy...

  • DarekP – 19.03.2019

    PKP Intercity weźmie Vectrony, jak ich przycisną za brak ETCS w Husarzach. Szumne zapowiedzi na przetarg do końca roku są nadal aktualne, bo nie powiedziano do końca którego roku. Tylko jakby o przetargu informacje ucichły.

  • Krzysiek Basiak – 19.03.2019

    a u nas dalej przetargi na 10-20 loków :/

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.