TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Atak grafficiarzy w hiszpańskim metrze
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 07.11.2018 14:21:00
Atak grafficiarzy w hiszpańskim metrze

Kilkanaście osób odniosło obrażenia w efekcie ataków grafficiarzy w metrze w Madrycie i Barcelonie. Od piątku dochodzi tam do regularnych ataków na ochronę metra oraz do aktów wandalizmu - podaje we wtorek hiszpańska policja.

Kilkanaście osób odniosło obrażenia w efekcie ataków grafficiarzy w metrze w Madrycie i Barcelonie. Od piątku dochodzi tam do regularnych ataków na ochronę metra oraz do aktów wandalizmu - podaje we wtorek hiszpańska policja.

Wśród kilkunastu osób, które odniosły niegroźne obrażenia, jest m.in. dwóch policjantów, którzy interweniowali w metrze w Madrycie. Zostali oni zaatakowani rozpylaną przez zamaskowanych agresorów farbą w aerozolu.

Pierwszy przypadek ataku na podróżujących metrem pasażerów miał miejsce wieczorem w dniu Wszystkich Świętych na madryckiej stacji Marques de Vadillo, gdzie grupa blisko 50 zamaskowanych grafficiarzy wtargnęła do wagonów metra, kopiąc i spryskując farbą pasażerów.

Jak poinformowała policja, podczas powtarzających się od piątku każdej nocy ataków grafficiarzy w madryckim metrze dochodzi też do niszczenia mienia publicznego oraz zatrzymywania przez napastników wagonów metra podczas jazdy.

Według hiszpańskiej policji dotychczas zatrzymany został tylko jeden grafficiarz - pochodzący z Pakistanu dwudziestolatek. Zarekwirowano też 250 sprayów z farbą.

Do regularnych ataków grafficiarzy na pasażerów dochodzi też od niedzieli na stacjach metra w Barcelonie. W nocy z niedzieli na poniedziałek ucierpieli tam m.in. ciężarna kobieta i maszynista.

We wtorek hiszpański związek zawodowy maszynistów poinformował, że od piątku w metrze w obu miastach dochodzi do regularnego niszczenia pociągów przez grafficiarzy. Akty wandalizmu polegają głównie na zamalowywaniu farbą szyb wagonów metra.

Związkowcy wezwali też władze metra w obu miastach do zwiększenia wieczorem liczby ochroniarzy na stacjach i zaapelowali o modernizację systemów alarmowych wewnątrz wagonów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Hiszpania
metro
Madryt
Barcelona
  • Sebbastian Pioro – 07.11.2018

    Przeciez Barcelona jest mocno teczowa 😂😂😂... W Madrycie tak tego nie widac na ulicach - natomiast w Barcelonie jest mocno tęczowo... Widok mocno niepożadany przez zwyklych ludzi 😁😁😁

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.