TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Antywirusowe rozwiązania na lotniskach. Dubaj i Rzym
InfoAir.pl - Opublikowano: 23.01.2020 16:30:26
Antywirusowe rozwiązania na lotniskach. Dubaj i Rzym

Po Heathrow, także lotniska w Rzymie i Dubaju wprowadziły specjalne rozwiązania dla pasażerów przybywających z Chin, a dokładniej z Wuhan.

Po Heathrow, także lotniska w Rzymie i Dubaju wprowadziły specjalne rozwiązania dla pasażerów przybywających z Chin, a dokładniej z Wuhan. Władze lotniska w Dubaju wprowadziły kontrole temperatury podróżnych z Chin.

Wcześniej na podobny krok zdecydowały się Indie czy Rosja. 17 stycznia prewencyjne kontrole medyczne ogłoszono na trzech amerykańskich lotniskach. Chodzi o porty lotnicze w Nowym Jorku (JFK), San Francisco (SFO) i Los Angeles (LAX).

Rzymska akcja

Na rzymskim lotnisku Fiumicino specjalnym korytarzem sanitarnym utworzonym przeszło ponad 200 pasażerów samolotu, który 23 stycznia przyleciał z chińskiego miasta Wuhan, gdzie wykryto groźnego koronawirusa. Wobec tej grupy po raz pierwszy zastosowano środki ostrożności.

W ramach środków zarządzonych przez włoskie Ministerstwo Zdrowia skanerami zmierzono wszystkim przybyłym temperaturę. Stan żadnej z osób nie budził podejrzeń - poinformowano po przeprowadzonych kontrolach.

Samoloty chińskich linii z Wuhan przylatują na Fiumicino trzy razy w tygodniu. Czwartkowy lot był pierwszym od chwili zastosowania nadzwyczajnych procedur z powodu wirusa, szerzącego się w Chinach.

Zgodnie z nimi zaraz po wylądowaniu w Rzymie wieża kontroli lotów kontaktuje się z kapitanem samolotu i pyta, czy w trakcie podróży u jakiegoś pasażera stwierdzono objawy choroby dróg oddechowych. Dopiero gdy załoga poinformuje, że nie było takiego przypadku, można otworzyć drzwi maszyny i uruchomić procedurę opuszczania pokładu.

Jeśli zaś zauważy się problemy zdrowotne u jakiegoś pasażera, ma on zostać przetransportowany na badania do stołecznego szpitala chorób zakaźnych Spallanzani.

Na rzymskim lotnisku ustawiono tablice informacyjne dla pasażerów udających się do Chin, na których można przeczytać o zagrożeniu koronawirusem. Jest tam też zalecenie Ministerstwa Zdrowia, aby rozważyć możliwość przełożenia podróży, jeśli nie jest ona konieczna.

Dubaj mierzy

Z kolei władze lotniska w Dubaju wprowadziły kontrole temperatury podróżnych z Chin.

-"Kontrola będzie prowadzona na zabezpieczonych, zamkniętych bramkach lotniska" - podały władze portu w komunikacie.

W 2019 roku do Dubaju przyleciało ok. 3,7 mln pasażerów z ChRL. W tygodniu lotnisko obsługuje ponad 90 połączeń z Chinami.

Dubaj jest też bazą linii lotniczych Emirates - największego na świecie przewoźnika pod względem lotów międzynarodowych.

Zamknięte miasto

23 stycznia Chiny zamknęły 11-milionowe miasto Wuhan, które jest uważane za epicentrum nowej epidemii koronawirusa. W czwartek rano czasu lokalnego wstrzymane zostały wszystkie loty i pociągi pasażerskie z i do Wuhanu. Nie kursują też autobusy miejskie, metro i promy pasażerskie.

W jej efekcie zachorowało prawie 600 osób, zaś co najmniej 17 zmarło. Służby zdrowia na całym świecie walczą o zapobieżenie globalnej pandemii, ale nieznany wcześniej koronawirus, oznaczony jako 2019-nCoV, rozprzestrzenił się już jednak na inne rejony Chin, a wykryto go także w Tajlandii, Japonii, Korei Południowej, Hongkongu i USA.

W ramach środków zapobiegawczych Wielka Brytania ogłosiła w środę, że na londyńskim lotnisku Heathrow wyznaczony zostanie osobny obszar dla pasażerów z regionów dotkniętych koronawirusem, zaś pasażerowie przylatujący z Wuhan będą poddawani kontroli medycznej na lotnisku. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bezpieczeństwo
Chiny
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.