TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Andrychów wychodzi z MZK
MAMNEWSA.PL - Opublikowano: 20.06.2018 13:16:09

Międzygminny Zakład Komunikacyjny z siedzibą w Kętach świadczy usługi autobusowe na terenie trzech gmin.

Jak informuje portal mamnewsa.pl - w latach 90-tych trzy gminy - Andrychów, Kęty oraz Porąbka – powołały spółkę Międzygminny Zakład Komunikacyjny z siedzibą w Kętach. Spółka świadczy usługi autobusowe na terenie trzech gmin.

W ostatnich latach władze Andrychowa zmieniły jednak strategię – zaczęły budować własną gminną, komunikację autobusową. Już od stycznia tego roku nowe autobusy kursują po gminie Andrychów.

Dlatego władze Andrychowa od kilku lat deklarowały, że gmina Andrychów chce wystąpić ze spółki MZK, aby dalej nie uczestniczyć już w kosztach funkcjonowania tego przewoźnika.

Latami trwał spór w tej sprawie, bowiem wspólnicy – Kęty i Porąbka – nie chcieli się zgodzić na opuszczenia spółki przez Andrychów. A taka zgoda, zgodnie z podpisaną w latach 90-tych umową, musi być.

Wygląda na to, że spór powoli dobiega końca. Jak poinformował burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, w ostatnich dniach spotkał się w burmistrzem Kęt Krzysztofem Klęczarem oraz wójtem Porąbki Czesławem Bułką w tej sprawie.

Włodarze uzyskali porozumienie, które ma polegać na tym, że Kęty i Porąbka zgodzą się na opuszczenie spółki MZK przez Andrychów. Udziały Andrychowa w kwocie ok. 140 tys. zł zostaną przyjęte i spłacone w ratach przez Kęty.

To na razie polityczne porozumienie. Szczegóły mają zostać uzgodnione w najbliższych dniach. 20 czerwca planowane jest Walne Zgromadzenie Wspólników MZK.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK
UM Andrychów
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.