TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ambasador Wielkiej Brytanii oglądał krakowski tartanowy tramwaj
MPK InfoTram.pl - Opublikowano: 22.01.2018 15:24:09
Ambasador Wielkiej Brytanii oglądał krakowski tartanowy tramwaj (foto: MPK)

W poniedziałek, 22 stycznia ambasador Wielkiej Brytanii Jonathan Knott odwiedził Stację Obsługi Tramwajów Podgórze przy ul. J. Brożka 3, aby zobaczyć krakowski tramwaj pomalowany w szkocką kratę.

W poniedziałek, 22 stycznia ambasador Wielkiej Brytanii Jonathan Knott odwiedził Stację Obsługi Tramwajów Podgórze przy ul. J. Brożka 3, aby zobaczyć krakowski tramwaj pomalowany w szkocką kratę.

Do wizyty w zajezdni tramwajowej MPK Kraków doszło z inicjatywy samego ambasadora. Zależało mu nie tylko na tym, aby zrobić sobie zdjęcie na tle tego wyjątkowego tramwaju, ale także aby go samodzielnie poprowadzić. MPK pomogło zrealizować marzenie ambasadora Wielkiej Brytanii, który nie krył zachwytu i satysfakcji z wizyty w zajezdni tramwajowej.

- Przygotowany specjalnie dla Krakowa wzór szkockiej kraty wspaniale się prezentuje na tramwaju. Dla mnie to bardzo dobry przykład współpracy dwóch narodów. Mam nadzieję, że tartanowy tramwaj będę mógł jeszcze zobaczyć, gdy będzie przejeżdżał pięknymi krakowskimi ulicami – powiedział Jonathan Knott ambasador Wielkiej Brytanii.

Tramwaj pomalowany w krakowski wzór szkockiej kraty kursuje od 1 stycznia 2018 roku na liniach nr 1, 2, 5, 6, 14, 17, 19 i 20. Turyści i mieszkańcy będą mieli okazję, aby odbyć nim przejażdżkę do końca 2018 roku.

Przypomnijmy, że wzór krakowskiego tartanu w ubiegłym roku Kraków otrzymał jako dar od partnerskiego miasta Edynburga. Pomysł na promocję nowego symbolu Krakowa na tramwaju jest efektem konkursu przeprowadzonego w październiku ubiegłego roku na portalu internetowym Magiczny Kraków. Autorem zwycięskiego pomysłu, czyli udekorowania wagonu krakowską kratą jest David McGirr, który również był obecny na terenie zajezdni MPK SA podczas wizyty ambasadora Wielkiej Brytanii.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
Kraków
Wielka Brytania