TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Alexander Dennis z nagrodą TfL 2019
- Opublikowano: 02.01.2020 16:00:30
Alexander Dennis z nagrodą TfL 2019

Alexander Dennis Limited (ADL) - pochwalił się, że jego działania wspierające nowe londyńskie standardy bezpieczeństwa autobusów zostały wyróżnione przez Transport for London (TfL).

Alexander Dennis Limited (ADL) - spółka zależna NFI Group Inc. i jednocześnie jeden z największych niezależnych światowych producentów autobusów pochwalił się, że jego działania wspierające nowe londyńskie standardy bezpieczeństwa autobusów zostały wyróżnione przez Transport for London (TfL). ADL zdobył nagrodę za współpracę podczas rozdania nagród dla dostawców TfL 2019.

ADL dla bezpieczeństwa

Jako jeden z głównych dostawców autobusów dla przewoźników świadczących usługi dla TfL, Alexander Dennis, na zlecenie TfL współpracował z Transport Research Laboratory, w celu opracowania norm bezpieczeństwa autobusów. ADL podzielił się spostrzeżeniami na temat trwających badań nad bezpieczeństwem autobusów, udostępnił swoje pojazdy do testowania i podjął znaczące prace rozwojowe nad nowymi technologiami. Po stworzeniu i upublicznieniu norm bezpieczeństwa autobusów, Alexander Dennis był jednym z pierwszych producentów, którzy udostępnili nowe funkcje bezpieczeństwa operatorom autobusów, a w sierpniu 2019 roku stał się pierwszym producentem, który dostarczył kompletne partie pojazdów zbudowanych od pierwszego etapu wdrożenia normy.

Normy według ADL

Zalety standardów bezpieczeństwa, które zostały już wdrożone przez Alexander Dennis, obejmują system monitoringu, który zastępuje lusterka zewnętrzne kamerami zewnętrznymi i ekranami montowanymi w kabinie, technologię inteligentnej kontroli prędkości, która zapobiega przekroczeniu dozwolonej prędkości, akustyczny system ostrzegania o pojazdach, dzięki któremu autobusy stają się bardziej widoczne, kontrolki ostrzegające o awarii pedałów i antypoślizgowa podłoga o wyższej jakości, zapewniająca pasażerom pewniejsze przemieszczanie się w pojeździe. Alexander Dennis jest dumny z tego, że jako pierwszy dostarczył partie autobusów z wieloma funkcjami standardów bezpieczeństwa, lecz nie osiada na laurach. Trwają bowiem prace nad dostosowaniem dalszych innowacji technologicznych do potrzeb TfL, aby zapewnić wdrożenie kolejnych etapów norm bezpieczeństwa autobusów najszybciej jak to możliwe - jeszcze przed wyznaczonym terminem.

Colin Robertson, dyrektor naczelny Alexander Dennis, powiedział: "Alexander Dennis głęboko wierzy we współpracę partnerską i cieszymy się, że firma została wyróżniona nagrodą za współpracę za nasze wsparcie w opracowaniu i wprowadzeniu norm bezpieczeństwa przez TfL. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy w czołówce producentów budujących autobusy jeszcze bardziej bezpieczniejsze dla pasażerów, kierowców i innych użytkowników dróg i czekamy na dalsze postępy w projektowaniu i technologii, aby kontynuować tę podróż".


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Alexander Dennis
Transport for London
Wielka Brytania
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.