TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Alexander Dennis z dużym zamówieniem dla Hongkongu
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.01.2020 09:00:35
Alexander Dennis z dużym zamówieniem dla Hongkongu

Alexander Dennis Limited ogłosił, że największy operator autobusowy w Hongkongu - The Kowloon Motor Bus Company Limited złożył zamówienie na 180 trzyosiowych, piętrowych autobusów Enviro500. Wszystkie nowe autobusy mają zostać dostarczone w pierwszej połowie 2020 roku.

Alexander Dennis Limited (ADL) ogłosił, że największy operator autobusowy w Hongkongu - The Kowloon Motor Bus Company (1933) Limited ("KMB") złożył zamówienie na 180 trzyosiowych, piętrowych autobusów Enviro500. Wszystkie nowe autobusy mają zostać dostarczone w pierwszej połowie 2020 roku.


Wyposażenie autobusów

Zamówienie KMB obejmuje dostawę 76 sztuk Enviro500 o krótkim rozstawie osi - o długości 11,3 metra oraz 104 pojazdy o długości 12,8 metra. Pojazdy oferują odpowiednio 80 i 98 miejsc. Mają to być jedne z pierwszych autobusów w Hongkongu, które będą wyposażone w trzypunktowe pasy na wszystkich siedzeniach. Nowe Enviro500 dla KMB będą napędzane silnikami o niskiej emisji Euro 6. Panele słoneczne na dachu mają zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne potężnego systemu klimatyzacji, a także innych systemów pomocniczych. To nowe zamówienie jest kontynuacją wieloletniej współpracy między Alexander Dennis i KMB. Przewoźnik ten do tej pory zamówił już ponad 2 200 autobusów Enviro500 od Alexander Dennis od momentu wprowadzenia tego modelu w 2012 roku.

Radość w ADL

Paul Davies, dyrektor zarządzający Asia Pacific w Alexander Dennis, komentuje to wydarzenie: "Cieszymy się, że dostarczając światowej klasy usługi pasażerskie, KMB nadal pokłada zaufanie w pojazdach Alexander Dennis i wspiera je przy ostatnim zamówieniu 180 autobusów dwupokładowych. Zaprojektowany i zbudowany z naszą bezkonkurencyjną wiedzą na temat autobusów dwupokładowych, nasz Enviro500 będzie się wyróżniać w trudnej topografii i klimacie, a także w najbardziej uciążliwych cyklach pracy na świecie".
Kowloon Motor Bus Company (1933) Limited jest największym franchisingowym operatorem autobusowym w Hongkongu, obsługującym około 2,8 miliona pasażerów dziennie z flotą około 4 000 autobusów kursujących na ponad 400 trasach. Dzięki ponad osiemdziesięcioletniemu doświadczeniu KMB przoduje w branży w dostarczaniu wysokiej jakości usług.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autobus
piętrowy
Alexander Dennis
Hongkong
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.