TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Aleksandria kupuje ukraińskie tramwaje
InfoTram.pl - Opublikowano: 13.02.2017 12:21:22 12 komentarzy
Aleksandria kupuje ukraińskie tramwaje (foto: Tatra-Yug)

Ukraińska firma Tatra-Yug podpisała umowę na dostawę 15 tramwajów dla egipskiego miasta Aleksandria.

Ukraińska firma Tatra-Yug podpisała umowę na dostawę 15 tramwajów dla egipskiego miasta Aleksandria.

Na początku 2017 roku komisja przetargowa wskazała zwycięzcę. Ukraińska firma pokonała m.in. Stadlera i CRRC Corporation i otrzymała zamówienie na produkcję taboru dla najstarszego systemu tramwajowego w Afryce i jednego z najstarszych na świecie.

Projekt ten jest tak skonstruowany, że nowe i zarazem nowoczesne tramwaje będą mogły jeździć na ulicach Aleksandrii już w najbliższej przyszłości. Proponowane przez Tatra-Yug wagony zostaną wykonane zgodnie z wszystkimi wymogami Urzędu Transportu Pasażerskiego Aleksandrii oraz nowymi technologiami. Mają być przystosowane do pracy w trudnych warunkach eksploatacyjnych, w egipskim klimacie. Projekt jest wyjątkowy nie tylko pod względem technicznym. Jest to bowiem pierwsze zamówienie tej skali na tramwaje dla Afryki zdobyte przez ukraińskiego producenta. Przy ich budowie będzie uczestniczyło około 250 ukraińskich firm, zaangażowanych w proces produkcji. Ma to poprawić wizerunek Ukrainy, nie tylko jako eksportera surowców, ale także jako potęgi przemysłowej.

Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w dniu 6 lutego 2017 roku w Aleksandrii w obecności gubernatora Aleksandrii Reda Farhat i ambasadora Ukrainy w Arabskiej Republice Egiptu Hennadii Latii.

"Ten kontrakt z Aleksandrii - jest punktem wyjścia dla Tatra-Yug dla rozpowszechniania wysokiej jakości produktu ukraińskiego w Afryce. Jesteśmy dumni z jakości naszych tramwajów. 95 procent produkcji odbędzie się na Ukrainie. To tysiące miejsc pracy i szansa na ożywienie gospodarki naszego kraju "- powiedział szef Tatra-Yug Anatolij Kerpara po podpisaniu umowy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ukraina
Egipt
Tatra-Yug
 • zibi – 13.02.2017

  Bardzo proszę nasi wschodni sąsiedzi szybko się uczą budować tanio tramwaje.(pracując u nas zbierają ogromne doświadczenie w budowie tramwaju oraz w handlu międzynarodowym)Na razie skromne ale po wykonanym nienagnanie zamówieniu oraz w ustalonym terminie kolejne zamówienia są niemal pewne.

 • TomTom – 13.02.2017

  Niekoniecznie. To będzie 15 wysokopodłogowych tramwajów. Pochodnych Tatry. Ale niech robią.

 • zibi – 13.02.2017

  @TomTom,Będąc 10 lat temu w Aleksandrii widziałem ich pętle, zajezdnie pod gołym niebem bo i poco dach zdziwiłem się i to bardzo skalą wielkości zajezdni oraz ilością tramów z niską podłogą.

 • M – 13.02.2017

  Potęga przemysłowa. Boszzzz...

 • Combino – 14.02.2017

  @zibi: przy Twoich wpisach to już naprawdę nie wiadomo,kiedy to jest sarkazm,a kiedy nie; np. ostatni post to IMHO zdecydowany sarkazm (Karmus ma zadaszoną halę z kanałami przeglądowymi,a niskiej podłogi nie ma),o tyle pierwszy post można przypisać chyba tylko naiwności. Egipt (biedny kraj, m.in. ostatni chętny na nasz Żuki) to mało wymagający rynek: kupili prymitywne wagony,bez niskiej wstawki nawet (nie ze względu na posiadanie wysokich peronów,ale na cenę),a ukraińska produkcja do niezawodnej i wytrzymującej dekady nie należy. Oby nazwa producenta nie okazała się złym omenem dla tych wozów (co prawda z oryginalną Tatrą ich związek jest symboliczny,lecz akurat oryginalne Tatry zapisały dość niechlubną kartę w historii egipskiej komunikacji tramwajowej...).

 • maciej12991 – 14.02.2017

  @MProponuję dobre lekcje geografii. Głupich komentarzy nie będziesz pisał.

 • a2n – 14.02.2017

  Każdy kupuje, co mu pasuje.Klient nasz Pan.Trudno takie decyzje na odległość oceniać, nie znamy wszystkich aspektów tego zamówienia.

 • PL – 14.02.2017

  Może nasze wycofywane akwaria by kupili ?To byłby hit 105Na w Afryce !

 • YburG – 14.02.2017

  @PLHe he ... akawarium 105 konstal + "air condition" od moderusa ....buhahahahahahahah :)

 • krakowiak – 14.02.2017

  He, he, PESA coś nieobecna na rynkach wymagających jak np.Niemcy !

 • M – 14.02.2017

  6900 $ PKB. Coś słaba ta POTĘGA! Głównie wydobycie, do tego w wielu przypadkach ręcznie, jak za średniowiecza.

 • YburG – 14.02.2017

  @krakowiak"rynek wymagający" ... Egipt. Buhahahahaha :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.