TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Aleja Pawła Adamowicza w Gdańsku czeka na tramwaje
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 15.01.2020 16:15:47
Aleja Pawła Adamowicza w Gdańsku czeka na tramwaje (foto: PAP)

Pierwsze auta przejechały w poniedziałek (13 stycznia) Aleją Pawła Adamowicza w Gdańsku. Otwarcie trasy łączącej Piecki-Migowo z Jasieniem i Ujeściskiem odbyło się w przeddzień rocznicy śmierci wieloletniego włodarza miasta.

Pierwsze auta przejechały w poniedziałek (13 stycznia) Aleją Pawła Adamowicza w Gdańsku. Otwarcie trasy łączącej Piecki-Migowo z Jasieniem i Ujeściskiem odbyło się w przeddzień rocznicy śmierci wieloletniego włodarza miasta.

W grudniu radni Gdańska zadecydowali, że tzw. trasa Nowa Bulońska Północna będzie nosić nazwę Aleja Pawła Adamowicza. W poniedziałek trasę otwarto dla ruchu kołowego.

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oceniła, że tzw. estakada wenecka jest wybitnym rozwiązaniem inżynierskim. "Ta droga powstawała też nie bez opóźnień, za które zbieramy czasami od państwa +baty+. Ale warto podejmować taki wysiłek jak budowa Alei Pawła Adamowicza, która świadczy o wizjonerstwie naszego prezydenta, myśli dalekosiężnej" - powiedziała Dulkiewicz.

Prezydent Gdańska podkreśliła, że wszelkie prace przy budowie tej trasy zakończą się wiosną. Od poniedziałku możliwy jest po niej ruch kołowy.

Tramwaje niebawem

"Niebawem ruszy tramwaj, który zmieni perspektywę. Niebawem dokończona zostanie droga rowerowa. Pewnie maj-czerwiec, to będzie taki moment, gdy będziemy mogli skorzystać z tramwaju, roweru i pełnego wykończenia Alei Pawła Adamowicza" - dodała Dulkiewicz.

Projekt "Nowa Bulońska Północna" to nowa droga wraz z torowiskiem, która łączy dzielnicę Piecki-Migowo z Jasieniem i Ujeściskiem. Jej budowa rozpoczęła się w kwietniu 2018 r. Trasa jest częścią opracowanego przez władze Gdańska Strategicznego Programu Rozwojowego dzielnicy Południe na lata 2014-2020. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm, którego liderem jest NDI S.A. Koszt inwestycji to niemal 240 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.