TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Akiem przejmuje Macquarie European Rail, a w tym lokomotyw, ezty, szty i wagony!
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.02.2020 12:15:22
Akiem przejmuje Macquarie European Rail, a w tym lokomotyw, ezty, szty i wagony! (foto: Akiem)

Spółka Akiem Group zapowiedziała podpisanie ostatecznej umowy, na mocy której przejmie ona działalność Macquarie European Rail w zakresie wynajmu taboru kolejowego.

Spółka Akiem Group zapowiedziała dziś (17 lutego) podpisanie ostatecznej umowy, na mocy której przejmie ona działalność Macquarie European Rail w zakresie wynajmu taboru kolejowego.

Transakcja obejmuje 137 lokomotyw eksploatowanych przez 21 przewoźników towarowych i pasażerskich w Europie kontynentalnej i w Wielkiej Brytanii, 30 elektrycznych zespołów trakcyjnych wynajmowanych przez franczyzę kolejową Greater Anglia w Wielkiej Brytanii, 16 spalinowych zespołów trakcyjnych eksploatowanych przez franczyzę holenderską oraz 110 wagonów. Transakcja zostanie sfinalizowana pod warunkiem uzyskania wymaganych prawnie zezwoleń.

Od 2016 roku spółka Akiem Group zainwestowała w ponad 200 lokomotyw, których dostawy są w toku, a ich zakończenie zaplanowane jest na 2021 rok. Rozwój Akiem został wzmocniony poprzez przejęcie w 2017 roku spółki mgw Service, europejskiego lidera w zakresie usług utrzymania taboru, a także konsolidację sieci europejskich przedstawicieli lokalnych oraz kompleksowej sieci serwisowej.

Przejęcie to pozwoli Akiem Group wzmocnić pozycję lidera na europejskim rynku leasingu lokomotyw, dysponującego największą flotą na kontynencie. Po przejęciu Grupa będzie posiadała zróżnicowaną gamę ponad 600 lokomotyw eksploatowanych przez 65 klientów w Europie kontynentalnej, a teraz również w Wielkiej Brytanii. Dzięki transakcji Akiem Group dywersyfikuje także swoją ofertę poprzez wejście na rynek leasingu pociągów pasażerskich, a także zwiększenie zakresu swoich kompetencji w celu dostosowania się do potrzeb operatorów i organów zarządzających transportem w całej Europie, a w szczególności we Francji.

Przejęcie działalności w zakresie leasingu taboru kolejowego Macquarie European Rail stanowi kolejny kluczowy krok w rozwoju Akiem Group w Europie. Stało się to możliwe dzięki zakończonemu we wrześniu ubiegłego roku wdrożeniu naszej nowej, wydajnej platformy finansowania. Cieszymy się, że zespoły MER dołączą do naszej organizacji. Naszym głównym celem jest lepsza obsługa klientów dzięki szerszemu zasięgowi geograficznemu oraz kompleksowej ofercie w zakresie taboru i usług. Ponadto nabycie pierwszego taboru pociągów pasażerskich będzie dla nas okazją do przyspieszenia procesu wzmacniania naszej pozycji rynkowej w zakresie finansowania pociągów pasażerskich w Europie oraz w kontekście liberalizacji rynku francuskiego – powiedział Fabien Rochefort, prezes Akiem Group.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Akiem
pool taborowy
Wielka Brytania
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.